Žinios. NATO: Rusijos naikintuvai bandė perimti JAV bombonešį

Po beveik pusmečio vaikai grįžta į mokyklas. Tiesa, Rugsėjo 1-oji šalies ugdymo įstaigose skirtinga. Kai kuriose mokyklose vaikai rinkosi į klases, kiti šventė aikštėse, stadionuose. Dauguma tėvų sako, kad vesti vaikų į mokyklas nebijo, labiau nenorėtų kartoti nuotolinio mokymo. Kol kas mokyklos dirbs skirtingai, kai kur bus mišrus mokymas. Iš viso naujus mokslo metus pradeda daugiau nei 320 tūkst. moksleivių.

Uostamiestyje pirmoji bendra pamoka visų uostamiesčio ugdymo įstaigų mokiniams buvo kitokia, tačiau veidus dengiančios kaukės šventinės nuotaikos negadino – mokiniai ir mokytojai vieni kitų spėjo pasiilgti per pusmetį, kai darbas vyko nuotoliu, o vėliau atostogavo. Tiesa, nerimauja ir tėvai, ir mokytojai: dirbti teks neįprastu režimu.

Varėnos rajone mažėjant vaikų, Rugsėjo 1-ąją duris užvėrė Vydenių pagrindinė mokykla, kurioje mokėsi 13 vaikų, ir Marcinkonių mokykla. Vaikai 20 kilometrų vežami į pamokas į Varėnos mokyklas. Dar pora nedidelių rajono mokyklų – ties išlikimo riba.

Panevėžio Rožyno progimnazijoje pirmų ir penktų klasių mokiniai Rugsėjo 1-osios šventę pasitinka visai neseniai čia įkurtose lauko klasėse. Tiesa, pamokos čia vyks ne tik šiandien, bet ir tol, kol leis geros oro sąlygos.

Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 23 nauji koronaviruso atvejai. 11 susirgimų fiksuota šauktiniams Lietuvos kariuomenės didžiojo kunigaikščio Kęstučio batalione Tauragės rajone. Nustatyti trys įvežtiniai atvejai: du iš Graikijos ir vienas iš Jungtinės Karalystės.

Koronavirusas plinta kariuomenės didžiojo kunigaikščio Kęstučio batalione. Per paskutinę parą nustatyta 11 naujų susirgimų, iš viso čia užsikrėtė 26 šauktiniai. Iš viso dalinyje – apie 450 šauktinių.

NATO praneša, kad praėjusį penktadienį virš Danijos Bornholmo salos Rusijos naikintuvai „Su-27“ pažeidė Danijos oro erdvę, pavojingai priartėjo prie Amerikiečių bombonešio „B-52“ ir net bandė jį perimti. Aljansas tikina, kad tai yra šiurkštus tarptautinės teisės pažeidimas. Danijos karinės oro pajėgos reagavo greitai ir atsiuntė naikintuvus, tačiau jiems nespėjus pasiekti bombonešio Rusijos naikintuvai apsisuko ir išskrido atgal – Kaliningrado link.

Baltarusijos gynybos ministerija skelbia, kad šalies karinės pajėgos užbaigė taktines karines pratybas Gardino regione netoli Lietuvos ir Lenkijos sienų. Baltarusijos kariuomenė paviešino vaizdo įrašus iš pratybų vaizdų, kuriuose matomi tankai, kita sunkioji karinė technika. Baltarusijos kariuomenė tikina, kad pratybas praėjo puikiai ir skirtingų kariuomenės šakų kariai įrodė, kad gali tinkamai bendradarbiauti grėsmės akivaizdoje.

Čekijos Senato pirmininkas vieši Taivane, kur kreipdamasis į vietos parlamentą pareiškė esantis taivanietis, taip išreikšdamas palaikymą Taivanui. Pekinas grasina Prahai, kad Senato pirmininkas už tai sumokės, tačiau Čekijos vyriausybė atkerta, kad jis yra opozicijos atstovas ir neatspindi šalies pozicijos.

Nuo naujų mokslų metų ugdymo įstaigose vaikai galės valgyti daugiau daržovių. Žemės ūkio ministerija, po atliktų apklausų, nusprendė sumažinti vaisių kiekį, ypač obuolių, bet padidinti tokių daržovių kaip morkos dalybas. To reikalauja ir nemažai tėvų. Vaisius auginantys ūkininkai piktinasi, kodėl obuolių dalybos mažinamos, bet ministerija aiškina, kad šitaip vaikų racionas taps įvairesnis.

Pasibaigus vasaros sezonui pradėtas ardyti paplūdimys Lukiškių aikštėje. Šiandien bus nurinkti paplūdimio atributai, o ryt nuo ankstyvo ryto išvežamas smėlis. Jis bus pervežtas į kitus Vilniaus paplūdimius. Lukiškių aikštėje jis įrengtas birželio pabaigoje dėl karantino apribojus atostogas ir keliones į užsienį.

Sportas. Orai.

Ved. Ignas Andriukevičius.