Laba diena, Lietuva. Kaip pandemija pakeitė Rugsėjo 1-osios šventę?

Antradienio rytas Lietuvos mokyklose – ypatingas. Mokiniai renkasi į mokslo metų pradžios šventę, kuri šiemet vyksta pagal ministerijų rekomendacijas ir mokyklų administracijų parengtas instrukcijas. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva” pokalbis su debiutuojančia anglų kalbos mokytoja Paula Mačiuliene.

Šių metų Rugsėjo 1-osios šventė kitokia: su kaukėmis, privalomu atstumu ir be kviestinių svečių. Į vieną tokių švenčių nuvyko LRT žurnalistė Urtė Korsakovaitė ir pakalbino Vilniaus M. Mažvydo progimnazijos direktorių Eugenijų Manelį. Taip pat savo įspūdžiais pasidalino ir moksleivių tėvai.

Antradienį – tradicinis pokalbis su Karo akademijos profesore Jūrate Novagrockiene. Politologė apžvelgė svarbiausias šalies politines aktualijas, tarp kurių: kontraversiški lenkų rinkimų akcijos atstovų pasisakymai apie įvykius Baltarusijoje, o taip pat įvertintos šios partijos galimybės rasti partnerius po Seimo rinkimų.

Kaip vyksta Rugsėjo 1-oji Europoje? Apie tai LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva” pasakoja užsienio naujienų redaktorius Justinas Vainilavičius.

Nuo šiandien Lietuvos gyventojai turi pasirinkti, kokio elektros tiekėjo jie norėtų. Šia tema LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva” pokalbis su ESO atstovu Tomu Kavaliausku. Anot pašnekovo, tiekėją galima bus pasirinkti pagal poreikius. Šiuo metu jų rinkoje yra 4: „Elektrum Lietuva”, „Enefit” ir „Ignitis” ir „Perlas Energija”.

Paskolos studijoms – itin aktuali tema mokslų metų pradžioje. Ja LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva” kalbinamos Valstybinio studijų fondo direktoriaus pavaduotoja Vaida Stonytė-Gaubienė ir Laisvosios rinkos instituto ekspertė Marija Vyšniauskaite. Anot V. Stonytės-Gaubienės, didžioji dauguma paskolų yra skirtos studijų kainai sumokėti, o paskolos pragyvenimo išlaidoms – ne tokios populiarios. M. Vyšniauskaitė sako, kad ne visos paskolos studijoms atsiperka, todėl studentams reikia itin kruopščiai įvertinti mokumo galimybes. Apie tai plačiau – pokalbyje.

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva” antradienį tradiciškai svečiuojasi Mokinių neformaliojo švietimo centro gamtos skyriaus vedėjas, gamtininkas Almantas Kulbis. Šį kartą jis pasakoja apie rudenį simbolizuojantį augalą – viržius.

Nesiskaitymas su žmogaus teisėmis ir nuolat dėl valdžios cenzūros dingstantis internetas: iki šiol klestėjęs Baltarusijos informacinių technologijų sektorius nebenori dirbti tokiomis sąlygomis ir žvalgosi galimybių kraustytis į kaimynines šalis. Šias įmones prisivilioti jau stengiasi Latvija. O ką daro Lietuva? Apie tai – reporterio Augustino Šemelio pokalbis su ekonomikos ir inovacijų viceministru Mariumis Skuodžiu.

Laidos pabaigoje – socialinių tinklų apžvalga su Audra Avižiūte.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau