Žinios. Panevėžyje moksleiviai Rugsėjo 1-ąją pasitiko specialiai įrengtose lauko klasėse

Po beveik pusmečio vaikai grįžta į mokyklas. Tiesa, rugsėjo 1 šalies ugdymo įstaigose skirtinga. Kai kuriose mokyklose vaikai rinkosi į klases, kiti šventė aikštėse, stadionuose. Dauguma tėvų sako, kad vesti vaikų į mokyklas nebijo, labiau nenorėtų kartoti nuotolinio mokymo. Kol kas mokyklos dirbs skirtingai, kai kur bus mišrus mokymas. Iš viso naujus mokslo metus pradeda daugiau nei 320 ūkstančių moksleivių.

Uostamiestyje pirmoji bendra pamoka visų uostamiesčio ugdymo įstaigų mokiniams buvo kitokia, tačiau veidus dengiančios kaukės šventinės nuotaikos negadino – mokiniai ir mokytojai vieni kitų spėjo pasiilgti per pusmetį, kai darbas vyko nuotoliu, o vėliau atostogavo. Tiesa, nerimauja ir tėvai, ir mokytojai: dirbti teks neįprastu režimu.Varėnos rajone mažėjant vaikų, rugsėjo pirmąją duris užvėrė Vydenių pagrindinė mokykla, kurioje mokėsi 13 vaikų ir Marcinkonių mokykla. Vaikai 20 kilometrų vežami į pamokas į Varėnos mokyklas. Dar pora nedidelių rajono mokyklų ties išlikimo riba.

Panevėžio Rožyno progimnazijoje pirmų ir penktų klasių mokiniai rugsėjo pirmosios šventę pasitinka visai neseniai čia įkurtose lauko klasėse. Tiesa, pamokos čia vyks ne tik šiandien, bet ir tol, kol leis geros oro sąlygos.

Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 23 nauji koronaviruso atvejai. 11 susirgimų fiksuota šauktiniams Lietuvos kariuomenės didžiojo kunigaikščio Kęstučio batalione Tauragės rajone. Nustatyti trys įvežtiniai atvejai: du iš Graikijos ir vienas iš Jungtinės Karalystės. Bendras užsikrėtusiųjų skaičius – 2929. Šiuo metu koronaviruso infekcija tebeserga 973 asmenys, pasveiko 1857. Nuo COVID-19 iš viso mirė 86 asmenys, dėl kitų priežasčių mirė 13 užsikrėtusiųjų.

Koronavirusas plinta kariuomenės didžiojo kunigaikščio Kęstučio batalione. Per paskutinę parą nustatyta 11 naujų susirgimų, iš viso čia užsikrėtė 26 šauktiniai. Iš viso dalinyje – apie 450 šauktinių.

Baltarusijos gynybos ministerija skelbia, kad šalies karinės pajėgos užbaigė taktines karines pratybas Gardino regione netoli Lietuvos ir Lenkijos sienų. Baltarusijos kariuomenė paviešino vaizdo įrašus iš pratybų vaizdų, kuriuose matomi tankai, kita sunkioji karinė technika. Baltarusijos kariuomenė tikina, kad pratybas praėjo puikiai ir skirtingų kariuomenės šakų kariai įrodė, kad gali tinkamai bendradarbiauti grėsmės akivaizdoje. Pratybose kariai mokėsi atremti įvairiausių karinių perversmų, neteisėtų karinių grupių grėsmę. Pratybos surengtos netoli Lietuvos ir Lenkijos Minskui vis kaltinant Vilnių ir Varšuvą kišantis į šalies vidaus reikalus, tačiau Baltarusijos kariuomenė tikina, kad pratybose priešas buvo įsivaizduojamas, o ne konkreti valstybė.

Čekijos Senato pirmininkas vieši Taivane, kur kreipdamasis į vietos parlamentą pareiškė esantis taivanietis, taip išreikšdamas palaikymą Taivanui. Pekinas grasina Prahai, kad Senato pirmininkas už tai sumokės, tačiau Čekijos vyriausybė atkerta, kad jis yra opozicijos atstovas ir neatspindi šalies pozicijos.

Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau