Žinios. Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 23 nauji COVID-19 atvejai

Po beveik pusmečio vaikai grįžta į mokyklas. Tiesa, rugsėjo 1 šalies ugdymo įstaigose skirtinga. Kai kuriose mokyklose vaikai rinkosi į klases, kiti šventė aikštėse, stadionuose. Dauguma tėvų sako, kad vesti vaikų į mokyklas nebijo, labiau nenorėtų kartoti nuotolinio mokymo. Kol kas mokyklos dirbs skirtingai, kai kur bus mišrus mokymas. Iš viso naujus mokslo metus pradeda daugiau nei 320 ūkstančių moksleivių.

Uostamiestyje pirmoji bendra pamoka visų uostamiesčio ugdymo įstaigų mokiniams buvo kitokia, tačiau veidus dengiančios kaukės šventinės nuotaikos negadino – mokiniai ir mokytojai vieni kitų spėjo pasiilgti per pusmetį, kai darbas vyko nuotoliu, o vėliau atostogavo. Tiesa, nerimauja ir tėvai, ir mokytojai: dirbti teks neįprastu režimu.

Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 23 nauji koronaviruso atvejai. 11 susirgimų fiksuota šauktiniams Lietuvos kariuomenės didžiojo kunigaikščio Kęstučio batalione Tauragės rajone. Nustatyti trys įvežtiniai atvejai: du iš Graikijos ir vienas iš Jungtinės Karalystės. Bendras užsikrėtusiųjų skaičius – 2929. Šiuo metu koronaviruso infekcija tebeserga 973 asmenys, pasveiko 1857. Nuo COVID-19 iš viso mirė 86 asmenys, dėl kitų priežasčių mirė 13 užsikrėtusiųjų.

Europos Sąjungoje pirmininkaujanti Vokietija pareiškė, kad kiekviena bloko narė savo nuožiūra gali imtis priemonių, stabdančių koronaviruso plitimą. Tačiau Berlynui nepriimtini chaotiškai įvedami judėjimo apribojimai, būtina, kad nepasikartotų kovo mėnesio situacija, kai Europos šalys be jokių konsultacijų uždarė sienas. Šis klausimas tapo vėl aktualus po Vengrijos sprendimo neįsileisti užsieniečių ir taip stabdyti „įvežamų“ koronaviruso atvejų skaičių. Draudimas įsigaliojo nuo šiandien.

Baltarusijos gynybos ministerija skelbia, kad šalies karinės pajėgos užbaigė taktines karines pratybas Gardino regione netoli Lietuvos ir Lenkijos sienų. Baltarusijos kariuomenė paviešino vaizdo įrašus iš pratybų vaizdų, kuriuose matomi tankai, kita sunkioji karinė technika. Baltarusijos kariuomenė tikina, kad pratybas praėjo puikiai ir skirtingų kariuomenės šakų kariai įrodė, kad gali tinkamai bendradarbiauti grėsmės akivaizdoje. Pratybose kariai mokėsi atremti įvairiausių karinių perversmų, neteisėtų karinių grupių grėsmę. Pratybos surengtos netoli Lietuvos ir Lenkijos Minskui vis kaltinant Vilnių ir Varšuvą kišantis į šalies vidaus reikalus, tačiau Baltarusijos kariuomenė tikina, kad pratybose priešas buvo įsivaizduojamas, o ne konkreti valstybė.

Policija Klaipėdoje sulaikė iš Pravieniškių Laisvės atėmimo vietų ligoninės sekmadienį pabėgusį nuteistąjį. 38 Jevgenijus Sotnikovas nuteistas už nužudymą ir neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis. Sulaikant nuteistasis bandė sprukti iš taksi, kuriuo važiavo, bet buvo suimtas ir uždarytas į areštinę.

Čekijos Senato pirmininkas vieši Taivane, kur kreipdamasis į vietos parlamentą pareiškė esantis taivanietis, taip išreikšdamas palaikymą Taivanui. Pekinas grasina Prahai, kad Senato pirmininkas už tai sumokės, tačiau Čekijos vyriausybė atkerta, kad jis yra opozicijos atstovas ir neatspindi šalies pozicijos.

Nuo šiandien visų renginių organizatoriai turės užtikrinti bilietų pardavimą internetu arba žiūrovų bei dalyvių registraciją. Renginių organizatoriai turės surinkti renginių dalyvių vardus, pavardes, telefono numerius bei gyvenamosios vietos adresus. Duomenys turės būti renkami tiesiogiai iš asmens ir tvarkomi tik COVID-19 ligos kontrolės priemonių tikslais. Jie turės būti saugomi ne ilgiau kaip tris savaites. Renginių žiūrovų registracija leisi neriboti tiek uždarose, tiek atvirose erdvėse organizuojamų renginių dalyvių skaičiaus. Jei organizatoriai registruoti asmenų negalės, renginyje bus leidžiama dalyvauti ne daugiau kaip 300 žiūrovų.

Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau