(Ne)emigrantai. Lietuviams Norvegijoje padėjusi Vida, kaukių verslas Londone už milijoną ir draugų sugrįžimas į Lietuvą

Friojos saloje Norvegijoje gyvena maždaug tiek žmonių, kiek yra Šakiuose – apie 5 tūkstančiai. Tiesa, norvegų čia tiek tikrai nėra – apie 500 gyvenančių asmenų yra lietuviai. Apie tokią salą Lietuvoje mažai kas žino, o artimiausias oro uostas – už 2 valandų kelio automobiliu Trondheime. Kaip lietuviai atsidūrė šioje saloje, geriausiai žino Vida Zubaitė-Bekken. „Aš esu to kaltininkė“, – sako Vida, kuriuos gyvenimo istorija itin įdomi – nuo meilės ir sunkumų, iki garbės premijos laureatės vardo ir darbo savivaldybėje.

Kol pasaulis su pasibaisėjimu stebėjo ir stebi stringančią ekonomiką, prognozuoja ne pačią sėkmingiausią ateitį su COVID-19, jauna pora iš Lietuvos – Aleksas ir Anastasija Lebedevai – Londone pasinaudojo situacija ir įkūrė itin sėkmingą verslą. Jauna pora suprato, kad sudėtinga situacija pavasarį gali būti išnaudota tinkamai finansine prasme, todėl pradėjo medžiaginių veido kaukių gamybą. Smulkusis verslas labai greitai šovė į viršų ir tapo pelningu, o liepa paskaičiavę pamatė, kad pardavė kaukių už 1 milijoną svarų.

Du geriausi draugai – Domas Grecevičius ir Algirdas Končius – pavasarį, kai prasidėjo COVID-19 pandemija, nusprendė, kad pakanka būti emigrantais ir grįžo į gimtąją Palangą. Ieškotis darbo ir vėl pas kitus vaikinai nenorėjo, todėl sugalvojo atidaryti restoraną. Domas spėjo pagyventi Anglijoje, Kanadoje ir net Meksikoje, kai jo draugas Algirdas 3 metus laiko praleido Nyderlanduose. Išmaišę pasaulį draugai suprato, kad jų pašaukimas – maistas ir gero restoranai, todėl dar vieno šanso savo hobiui jie nepraleido.

Ved. Akvilė Kavaliauskaitė ir Orijus Gasanovas.