Labas rytas, Lietuva I d. Rugsėjo 1-osios proga mokytoja ragina susitelkti: keiskime požiūrį ir situaciją įveikime kartu

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ I-osios dalies eteryje – pirmojo 2020 metų rudens diena, kuri geriausiai žinoma kaip Mokslo ir žinių šventė. Ją studijoje pasitiko Ugnė, Jovita ir Evelina, o pokalbiai tiek apie prasidedančius kitokius mokslo metus, tiek juos lydinčius įstatymus – jau čia pat. Susipažinkite.

Japoniškos dirbtuvės. Užtenka, kiek yra, ir daryti iš to, kas jau yra. Į tokiu principu surengtas daiktų atnaujinimo dirbtuves sukviesti vilniečiai mokėsi atnaujinti indus, iš duženų pasigaminti papuošalų, lankstyti origamį ir daigstyti audinius taip, kaip tai tradiciškai daro japonai. Būtent Japonijos minimalizmo filosofija pasitelkta japoniškose dirbtuvėse.

Naujasis LRT sezonas. Jį šiemet LRT pasitinka su šūkiu „Daugiau erdvės mintims“. Kaip jį supranta skirtingi žmonės, kokius kelius atveria ir kokias mintis jiems sukelia šis išsireiškimas, jau nuo praėjusios savaitės pasakojo žinomi asmenys. Savo mintimis šį kartą dalinasi rašytojas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Marius Ivaškevičius.

Rugsėjo 1-oji – be alkoholio. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas primena, kad Alkoholio kontrolės įstatyme įtvirtintas draudimas prekiauti alkoholiniais gėrimais kiekvienų metų rugsėjo 1 d. Kodėl toks sprendimas yra svarbus ir kokia jo praktinė reikšmė? Psichiatrė Nijolė Goštautaitė-Midttun sako, kad šios šventės blaivumas rodo, jog smegenų sveikata ir alkoholio vartojimas yra nesuderinami.

Pasitinkame kitokią Rugsėjo 1-ąją. Koronavirusas pasaulyje vienoms šalims smogė gan netikėtai, kiti tam ruošėsi, tačiau daugumai ši situacija tapo iššūkiu. Ne ką mažesnį išbandymą teko įveikti ir švietimo sektoriui, kai mokiniai bei mokytojai viduryje mokslo metų perėjo prie nuotolinio mokymo. Šiandien mokiniai sugrįžta į klases bei suolus, o Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijos fizikos mokytoja Edita Dijokienė sako, kad ateinantis laikotarpis bus sudėtingas, todėl verta į situaciją žvelgti kiek kitu kampu bei kartu pabandyti ją įveikti.

Kalendorius. Prieš 35 metus po 73-ejų metų nežinios vandenyno dugne aptiktos legendinio laivo „Titanikas“ nuolaužos. Jums teks pasakyti, kokioje šalyje buvo statomas šis keleivinis laivas?

Socialinių tinklų apžvalga. I-ąją dalį užbaigia socialinių tinklų naujienų apžvalga su Evelina Stankūnaite. Čia ir nenusisekusi „Akropolio“ reklama, ir Dalios Grybauskaitės palinkėjimas, ir net susiskaldžiusi visuomenė dėl atlikėjos Adele rūbų pasirinkimo.

Ved. Ugnė Siparė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau