Gimtoji žemė. Dideli mažo verslo privalumai

Gimtoji žemė

2020.09.01 06:07

Gimtoji žemė. Dideli mažo verslo privalumai

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Radviliškio raj. Pociūnėlių bendruomenė prieš 6 m pradėjo nedidelį verslą - augalų rinkimą įvairioms arbatoms paruošti. Dabar jau gaminami ir cukatai iš morkų, burokėlių, pastarnokų, rabarbarų. O nuo rugsėjo pradžios vietos gyventojai galės ir obuolių sulčių išsispausti. Kuo dar naudingas vietos gyventojams socialinis verslas?

Nemaža dalis politikų ir visuomenės mano, kad šalies žemdirbiai turi daug mokestinių lengvatų ir išskirtines verslui sąlygas. VDU bioekonomikos fakulteto dekanė, profesorė Astrida Miceikienė teigia, kad per pastaruosius 2 m mokestinė aplinka žemės ūkio sektoriuje iš esmės pasikeitė ir tapo panaši kaip visoms pramonės šakoms. Profesorė įsitikinusi, kad nėra pasaulio šalies, kurioje strateginė maisto žaliavos gamybos sritis nebūtų remiama.

Alytaus profesinio rengimo centro Simne esantis žemės ūkio skyrius naujuosius mokslo metus pasitinka pasirengęs ir darbui kabinetuose, ir nuotoliniu būdu. 90 moksleivių galėjo rinktis 4 profesijas. Apie mokymo ypatumus kalba centro direktorius Vytautas Zubrus ir ekonomikos mokytoja Simona Kašelionienė.

Ved. Arvydas Urba

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pasakojimai apie gyvenimą ir darbus kaime. Agrarinio sektoriaus aktualijos ir naujovės, kaimo bendruomenių veikla, ne žemės ūkio verslo kaime ypatumai, naudingi patarimai augalų mėgėjams, gamtininko komentarai, užsienio šalių ūkininkų istorijos. Laida ne tik kaimo, bet ir miesto žmonėms. Laida transliuojama darbo dienomis 06.05 val.

Kiti laidos epizodai

Gimtoji žemė

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.