Pakeliui su vasara. Vytautas Toleikis: kokiam gyvenimui žmogų ruošia mokykla?

Pakeliui su vasara

2020.08.31 16:05

Pakeliui su vasara. Vytautas Toleikis: kokiam gyvenimui žmogų ruošia mokykla?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Tekančios Saulės šalies kultūros sala nuo rugpjūčio 29-osios įsikurė senamiestyje esančioje Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje. Dvyliktasis festivalis „nowJapan“ – glaudesnis, koncentruotas ir toliau siekiantis stebinti. “Lankytojai turės progą pažinti Tekančios Saulės šalį iš visiškai skirtingų perspektyvų“, – šių metų idėją atskleidžia kuratorius Shin Bo. Dvi vaizduojamojo meno parodos net tris savaites veiks sostinėje: Kazuki Takakura, menininkas, iliustratorius, kompiuterinių žaidimų kūrėjas, pikselio maestras ir Niujorke įsikūrusi japonų iliustratorė ir vaizduojamojo meno dėstytoja Yuko Shimizu. Apie dvyliktąjį festivalį „nowJapan“ pasakoja jo vadovas Sergejus Grigorjevas.

Antrasis tarptautinis Virgilijaus Noreikos dainininkų konkursas šiemet sulaukė išskirtinio susidomėjimo – organizatoriai gavo daugiau kaip 200 paraiškų iš viso pasaulio. Tiesa, žiuri sprendimu, pirmajame ture išgirsime kiek mažiau nei pusę norą dalyvauti išreiškusių jaunųjų dainininkų. Apie šiemet virtualiu formatu organizuojamus pirmuosius konkurso turus, lietuvių kilmės žiuri narę, JAV operos žvaigždę ir maestro V. Noreikos, kuriam šiemet būtų suėję 85-eri, atminimo puoselėjimą, pasakoja vienas konkurso iniciatorių, LMTA Muzikos fakulteto dekanas Deividas Staponkus.

Pokalbis su Lietuvos muzikos rėmimo fondo direktore Liucija Stulgiene apie šventinį koncertą „Dainuojame Tėvynei ir Laisvei“.

Paskutinę vasaros ir atostogų dieną kalbame apie mokyklą, mokinius ir mokytojus. Studijoje – Šv.Kristoforo gimnazijos mokytojas Vytautas Toleikis, prieš dešimtmetį pradėjęs keliones su vaikais po mūsų kultūros istoriją, aplankęs su „Vaikščiotojais” garsius Lietuvos žmones. Apie mokyklą, besikeičiantį laiką, apie atmintį ir mėgstamus užsiėmimus – pokalbis su Vytautu Toleikiu rubrikoje „Be kaukių“.

Ved. Rasa Murauskaitė ir Jolanta Kryževičienė

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su vasara

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.