Žinios. Baltarusijos URM panaikino akreditacijas 17 vietos žurnalistų, dirbančių užsienio žiniasklaidos priemonėse

Visuomenės sveikatos centras skelbia, kad per pastarąją parą nustatyti 29 nauji COVID-19 atvejai. 12 – Vilniaus, 7 – Kauno, 5 – Panevėžio, 3 – Klaipėdos apsikrityje, po 1 Alytaus ir Telšių apskrityse. Užfiksuoti 3 įvežtiniai atvejai iš Ukrainos, Jungtinės Karalystės ir Italijos. 11 atvejų susiję su jau anksčiau skelbtaIs protrūkiais. Bendras užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius – 2839, šiuo metu serga 907 žmonės, pasveikusiais laikomi 1833. Nuo COVID-19 mirė 86 užsikrėtusieji. Nuo birželio 1 d. nustatyti 185 įvežtiniai atvejai.

Berlyne tūkstančiai žmonių užplūdo centrines gatves protestuodami prieš vyriausybės griežtinamus draudimus per COVID-19 epidemiją. Paryžiuje – protestai prieš privalomą veido kaukių dėvėjimą visame mieste, ne tik masinio susibūrimo vietose. Vyriausybės aiškina, kad griežtindamos draudimus jos siekia išvengti visiško „užsidarymo“, tačiau dalis visuomenės nenori su tuo sutikti, nors visa Europa griežtina suvaržymus, mėgindama suvaldyti koronaviruso plitimą. Ukraina paskelbė, kad mėnesiui uždaro sienas užsieniečiams, išskyrus kai kuriuos išimtinius atvejus. Nuo rugsėjo 1 d. toks draudimas įsigalios ir Vengrijoje.

Baltarusijos Užsienio reikalų ministerija panaikino akreditacijas 17 vietos žurnalistų, dirbančių užsienio žiniasklaidos priemonėse. Be dokumentų, leidžiančių legaliaI dirbti Baltarusijoje, liko tokių agentūrų kaip Reuters, Associated Press, Agentūros France press, BBC, Vokietijos visuomenInio kanalo ARD ir kitų žurnalistai. Dar prieš rinkimus Aliaksandras Lukašenka užsipuolė užsienio žurnalistus, kad neva jie kursto neramumus. Dešimtys jų buvo sulaikyti per ketvirtadienį vykusius protestus. Baltarusijos opozicijos įkurta Koordinacinė taryba paskelbė atsiribojanti nuo Europos Sąjungos ketinimų skirti 53 mln. eurų pagalbą politinės krizės apimtai šaliai. Pasak tarybos prezidiumo narės Marijos Kalesnikavos, Europos Sąjungos pareiškimas, kad ieškoma lėšų skirti pagalbą – naudingas visuomenės protestus malšinančiam autoritariniam lyderiui Aliaksandrui Lukašenkai.

„Kovidinė“ vasara baigiasi, tačiau sezonas – dar ne, sako pajūrio verslininkai. Neringiškiai šią vasarą vadina viena geriausių, o palangiškiai – nebloga. Kaip ir prognozuota sezono pradžioje, šias atostogas Lietuvos gyventojai leido savo šalyje ir gerokai paišlaidavo.

Siekdamos sudrausminti piktnaudžiavimą tarnybiniais automobiliais, įstaigos į juos diegia elektronines stebėjimo sistemas. Nuo rugpjūčio tokios sistemos veikia ir Joniškio savivaldybės mašinose. Vyriausybė siekia, kad taip pažymėtas būtų visų biudžetinių įstaigų automobilių parkas. Kol kas tai daro tik nedidelė dalis savivaldybių.

Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau