Parodos paveikslėliai. Aušrinė Stundytė: jaučiu liepto galą muzikoje

Parodos paveikslėliai

2020.08.28 21:05

Parodos paveikslėliai. Aušrinė Stundytė: jaučiu liepto galą muzikoje

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Paskutinį vasaros penktadienį į „Parodos paveikslėlių“ ciklo galeriją pakabiname paskutinįjį paveikslą. Jame – operos solistė Aušrinė Stundytė.

Neseniai pasibaigęs ir 100-metį minintis Zalcburgo festivalis tarptautinės publikos dėmesį prikaustė R. Strausso operos „Elektra“ premjera, o joje dainuojančios lietuvės Aušrinė Stundytė ir Asmik Grigorian pelnė išskirtinį pripažinimą. Tačiau Aušrinę Stundytę dažniausia matome panašiuose pastatymuose. Elektra, Salomėja, Renata, Katerina Izmailova ne sykį įkūnytos Aušrinės nepasižymi naivumu. Gaivališkumas, fiziškumas, drąsa scenoje atskleista žymių režisierių, ekspresijos dainininkė siekia ne tik operoje, bet ir tapyboje. Kuo nužymėtas laidos herojės kelias į XX amžiaus operą, ką pasakoja žiaurūs, ribinių situacijų personažai? O koks pačios Aušrinės kelias į sceną ir kaip ji jaučiasi dabar? Ką reiškia jos pačios laidos pabaigoje pasakyta frazė apie liepto galą muzikoje?

Ved. Julijus Grickevičius

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Laida kviečia pasivaikščioti po parodą, kiekvieno pokalbio drobėje nauja užsienyje gyvenanti asmenybė ir juos jungiantis bendras rėmas - visi iš Lietuvos. Kaip ir paveiksle ar nuotraukoje, pokalbyje užfiksuotas epizodas, momentas, gyvenimo periodas, kuriuos laidos svečiai dalinasi su klausytojais. Subjektyviai, asmeniškai laidos klausytojai patenka į pokalbį, tarsi parodos lankytojai, kol paroda dar neatidaryta visiems.

Kiti laidos epizodai

Parodos paveikslėliai

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.