Pakeliui su vasara. Speciali transliacija iš Katedros aikštės

Pakeliui su vasara

2020.08.28 16:05

Pakeliui su vasara. Speciali transliacija iš Katedros aikštės

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kaip muzikos, dailės ar šokio pamokos, gautos vaikystėje, padeda auginti asmenybę? Kiek meninis ugdymas keičia žmogaus požiūrį į pasaulį? Apie tai su „Panoramos“ vedėju, vaikystėje grojusiu trombonu, Marijumi Žiedu ir architektu, BMX dviračių parkų projektuotoju Augustu Minkausku kalbasi Gerūta Griniūtė ir Ignas Andriukevičius.

Teatras – tradiciškai viena stipriausių Lietuvos meno sričių – kuria savo pasaulį, kuriame matome besikeičiančią visuomenę, žmogaus gyvenimą. Indrė Kaminckaitė ir Kotryna Lingienė kalbina dviejų skirtingų kartų ir galbūt net itin skirtingų teatro sampratų atstovus – režisierių Oskarą Koršunovą ir šokėją, aktorę Gretą Grinevičiūtę.

Ar mes dar sugebame įsiklausyti? Be skubėjimo ir giliai? Kaip gebėjimas įsiklausyti veikia kitus mūsų žmogiškosios veiklos laukus? Ar iš tikrųjų įsiklausius, neatrodo, kad stereotipai, kas yra „rimtoji“, o kas „ne visai rimta“ muzika, kas apskritai yra klasika, griūva? Galbūt Teisučio Makačino „Disko muzika“ yra tokia pati klasika kaip ir jo Koncertas trimitui ir orkestrui, tik įrėmintas kitokia forma? Apie tai su pašnekovais, kompozitoriumi Teisučiu Makačinu ir operos solistu Rafailu Karpiu kalbasi Rasa Murauskaitė ir Marius Eidukonis.

Kaip pokyčiai visuomenėje keičia mūsų santykį su kultūra. Meno ugdymas veikia žmogaus formavimasi, o kaip pasaulio pokyčiai veikia ir keičia kultūros procesus? Ar žiniasklaida turi įrankių, ar ji gali analizuoti ir padėti suvokti naujus reiškinius? VU lektorių, filosofą Simą Čelutką ir KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto dekaną Ainių Lašą kalbina Gabija Narušytė ir Jolanta Kryževičienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su vasara

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.