Žinios. Lukašenka tvirtina su Putinu susitaręs dėl bendro karinių pajėgų naudojimo kilus grėsmei iš Vakarų

LRT TELEVIZIJA

2020.08.28 17:58

Lietuvoje – dar viena mirtis nuo COVID-19 ir naujas užsikrėtusiųjų skaičiaus šuolis. Per pastarąją parą sergančiųjų padaugėjo beveik puse šimto.

Europos Komisija sudarė sutartį su farmacijos kompanija „AstraZeneca“ dėl vakcinų nuo koronaviruso įsigijimo. Iš viso Europa iš šios farmacijos kompanijos ketina įsigyti 300 mln. vakcinos dozių, pasak sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, Lietuvai pagal šią sutartį turėtų būti skirta 1,8 mln. vakcinos dozių.

Aliaksandras Lukašenka tvirtina, kad su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu susitarė dėl bendro karinių pajėgų naudojimo, jeigu kiltų grėsmė iš Vakarų. Europos Sąjungos užsienio politikos vadovas Josepas Borellis perspėjo Maskvą nesikišti į Baltarusijos reikalus.

Rusijos naujienų agentūrai „Interfax“ pranešus, kad Aliaksandras Lukašenka ruošiasi atsakomosioms sankcijoms, nukreiptoms prieš Lietuvą ir Lenkiją, Lietuvos premjeras Saulius Skvernelis savo „Facebooko“ paskyroje paskelbė, kad sunku suvokti, jog dėl įžeistų ambicijų galima ryžtis kenkti savo valstybei ir jos žmonėms.

Konstitucinis teismas paskelbė, kad pernai liepą iš naujo tvirtinant premjero Sauliaus Skvernelio Vyriausybės įgaliojimus buvo pažeista Konstitucija, nes Vyriausybė, kurioje pasikeitė daugiau kaip pusė ministrų, iš naujo įgaliojimus parlamente gali gauti vieninteliu būdu – kai Seimas pritaria jos programai.

Statistinis lietuvis kasmet išmeta per 60 kilogramų vartoti tinkamo maisto, statistinis europietis – beveik trigubai tiek. Verslo atstovai ir mokslininkai sutaria, kad maisto švaistymas – opi problema, kuri ekonomikai kainuoja šimtus milijardų, o gamtai – išsekusius resursus.

Daugėjant koronaviruso infekcijos susirgimų švietimo, mokslo ir sporto ministerija teigia, kad mokslo metų pradžios mokyklose neketina atšaukti. Pasak ministro, apie nuotolinį mokymą bus galvojama tik tada, jei mokykloje pradėtų plisti infekcija arba vietovė būtų pripažinta COVID-19 židiniu.

Atėjus rugsėjui, padidėja eismo įvykiuose nukentėjusių nepilnamečių. Pareigūnai atkreipia dėmesį į ypatingą pavojų keliančius vilkikus, į kurių nematomumo zoną patenka ne tik automobilių vairuotojai, bet ir dviratininkai bei važiuojantys paspirtukais.

Sportas. Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau