Laba diena, Lietuva. Infektologus neramina nauji COVID-19 atvejai: kritikuoja ir masiškai organizuojamus renginius

Per parą Lietuvoje patvirtinti jau 48 COVID-19 atvejai. Tai didžiausias skaičius per paskutinius kelis mėnesius. Taip pat pranešta apie dar vieną mirties atvejį. 48 susirgusieji per ketvirtadienį Lietuvoje užsikrėtimo atvejų kiekį padidino iki 2 810. Susirūpinimą išreiškė ir infektologas Alvydas Laiškonis, kuris sako, kad yra dvi priežastys, kodėl taip sparčiai pradėjo daugėti viruso atvejų.

MRU lektorė Rima Urbonaitė apžvelgia savaitės politinius įvykius. Užvakar valdančioji koalicija, aptarusi Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) atstovų pareiškimus apie įvykius Baltarusijoje, nusprendė, kad partnerių komentarai nekenkia, o juos reikėtų suprasti ne taip, kaip jie buvo suprasti viešojoje erdvėje. Ji sako, kad po posėdžio atrodė, kad ne Tomaševskis aiškinasi tarybai, o atvirkščiai.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį sutiko tapti Respublikonų partijos kandidatu, sakydamas kalbą gausiam klausytojų būriui Baltuosiuose rūmuose, šalyje tvyrant įtampai dėl rasinės nelygybės ir koronaviruso pandemijos. „Mieli amerikiečiai, šį vakarą dėkingumo ir beribio optimizmo kupina širdimi visiškai priimu šią nominaciją į Jungtinių Valstijų prezidentus“, – pareiškė D. Trumpas. Dabartinio JAV prezidento pasisakymus ir šansus kituose rinkimuose vertino užsienio naujienų redaktorius Vykintas Pugačiauskas.

Po milžiniško nuosmukio kovo mėnesį, kai Lietuvos gyventojai rekordiškai prastai vertino tiek savo, tiek valstybės ekonomines bei finansines perspektyvas, vasara rodo, kad šis vertinimas pamažu gerėja. Vadinamasis Lietuvos ekonomikos temperatūros matuoklis rodo, kad gyventojai vis šviesiau žvelgia į ateitį ir savo bei valstybės galimybes vertina geriau. Apie tai – LRT žurnalistas Mindaugas Aušra.

Prieš akis – paskutinis vasaros savaitgalis. Pajūrio kurortai jau pradeda skaičiuoti viščiukus: Neringos verslininkai šią vasarą drąsiai vadina viena geriausių, o kokia ji buvo Palangai? Sezoną vertina turizmo specialistai ir verslininkai.

Jau kitą savaitę LRT TELEVIZIJOS žiūrovai pamatys, kaip politinių partijų atstovams sekėsi įveikti pabėgimo kambario „Kodas 30“ iššūkį. Nuo rugpjūčio 27-osios, ketvirtadienio, specialiomis transliacijomis iš Katedros aikštės Vilniuje LRT pasitinka naująjį sezoną „Daugiau erdvės mintims. Čia netrūksta veiksmo ir staigmenų, viena jų – iš studijos perkeltas LRT TELEVIZIJOS projekto pabėgimo kambarys-interaktyvus muziejus „Kodas 30“, kuris lankytojams bus atviras iki sekmadienio. Apie projektą plačiau pasakojo jo įkūrėjas ir režisierius Mykolas Vildžiūnas.

Atėjus rugsėjui, padidėja eismo įvykiuose nukentėjusių nepilnamečių. Pareigūnai atkreipia dėmesį į ypatingą pavojų keliančius vilkikus, į kurių nematomumo zoną patenka ne tik automobilių vairuotojai, bet ir dviratininkai bei važiuojantys paspirtukais.

„Baltoji vakarienė“ (Diner en Blanc) yra kasmet vykstantis gurmaniškas ir elegantiškas renginys, kurio visi dalyviai vilki tik baltos spalvos drabužius. Ši šventė kasmet organizuojama ir Lietuvoje, tačiau šiemet ji, kaip ir visi renginiai, taikosi prie pandemijos. Apie tai plačiau pasakojo „Diner En Blanc“ organizatorė Dovilė Butkienė.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau