Veranda. Sodininkystę pamilusi Mikailionytė, „Lietuvos geležinkelių“ dangoraižis, senas-naujas interjeras ir Levickio namai

LRT Plius

2020.09.05 17:00

LRT PLIUS laida „Veranda“ – sugrįžta! Kartu su laida – ir 4 temos.

Buvęs modelis Renata Mikailionytė labiausiai nori būti vadinama sodininke, bet ne mados renginių vedėja ar drabužių kūrėja. Daugiausia apželdinimo darbų sukūrusi privatiems asmenims, pastaraisiais metais Renata daug dėmesio skyrė viešų sostinės erdvių apželdinimo projektams.

Vilniaus Naujamiesčio rajone stovi vienas pirmųjų sostinės dangoraižių. Iki septynių aukštų besistiebiantis namas nuo XX a. pradžios buvo vienas unikaliausių pastatų Vilniuje. Gidė Birutė Masaitytė-Vitlipienė teigia, buvusioje Pohuliankos, o dabar Jono Basanavičiaus gatvėje, prabangus statinys buvo laikomas vienu svarbiausių miesto simbolių.

Drabužių kūrėją Daivą Urbonavičiūtę jau seniai galima įvardyti originalių interjerų autore. Dažniausiai menininkė kuria viešų erdvių interjerus ir specializuojasi įrenginėti restoranus, kavines, barus, naktinius klubus. Kaip kuriamas seno-naujo stiliaus interjeras?

Akordeonistas Martynas Levickis įsigijo būstą Vilniaus senamiestyje. Klasikinio stiliaus dviejų aukštų bute jis nieko nekeitė, iš senų savo namų atsinešė vos keletą daiktų. Tarp jų ir paties akordeonisto kurtas šviestuvas. Martynas neatmeta, kad interjero objektams skirs ir daugiau kūrybos laiko.

Ved. Violeta Baublienė ir Aistė Mažutytė.