Žinios. Ukraina paskelbė, kad neribotam laikui stabdo ryšius su Minsku

Per vakar dieną Lietuvoje patvirtinti 48 nauji susirgimai COVID-19 – tai didžiausias užsikrėtusių skaičius Lietuvoje nuo balandžio 19 d. 28 iš naujausių atvejų registruoti Vilniaus, 10 Utenos, 6 Kauno bei 3 Panevėžio ir 1 Klaipėdos apskrityse. 22 nauji atvejai siejami su židiniais. Patvirtinti 3 įvežtiniai atvejai, asmenys atvyko iš Maltos ir Ukrainos.

Europos Komisija sudarė sutartį su farmacijos kompanija „AstraZeneca“ dėl vakcinų nuo koronaviruso įsigyjimo. Iš viso Europa iš šios farmacijos kompanijos ketina įsigyti 300 mln. vakcinos dozių, pasak sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, Lietuvai pagal šią sutartį turėtų būti skirta 1,8 mln. vakcinos dozių.

Ukraina paskelbė, kad neribotam laikui stabdo ryšius su Minsku.

Daugėjant koronaviruso infekcijos susirgimų, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija teigia, kad mokslo metų pradžios mokyklose neketina atšaukti. Pasak ministro, apie nuotolinį mokymą bus galvojama tik tada, jei mokykloje pradėtų plisti infekcija arba vietovė būtų pripažinta COVID-19 židiniu. Tačiau planuojama, kad iki šiol rekomenduotos apsauginės kaukės mokyklose per pertraukas bus privalomos.

Konstitucinis Teismas imsis nagrinėti klausimą, ar Vyriausybės sprendimas dėl pigiausio vaisto paskyrimo ir kompensavimo tvarkos atitinka Konstituciją.

Vilniaus universiteto rūmuose prasidėjo tradicinis Santaros-Šviesos suvažiavimas.

Specialiųjų tyrimų tarnyba įtarimus kyšininkavimu pareiškė Vilniaus savivaldybės darbuotojui. Savivaldybėje atlikta krata. Įtarimai pareikšti ir trims privatiems asmenims.

Japonijos premjeras Shinzo Abe, kuris tapo ilgiausiai be pertraukos dirbusiu Japonijos premjeru, oficialiai paskelbė atsistatydinantis dėl pablogėjusios sveikatos.

Jungtinės Tautos įspėja, kad pasaulis dėl COVID-19 pandemijos išgyvena „švietimo krizę“: net trečdalis vaikų, ypač skurdesnėse šalyse, neturi galimybės mokytis nuotoliniu būdu. Tuo tarpu šalys Europoje rengiasi pradėti mokslo metus – kaip tik tuo metu, kai beveik visur virusas vėl plinta intensyviau.

Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau