Ryto garsai. Kaip skatinti visuomenės atvirumą dėl COVID-19?

Ryto garsai

2020.08.28 06:30

Ryto garsai. Kaip skatinti visuomenės atvirumą dėl COVID-19?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Socialiniuose tinkluose netyla diskusijos, kad koronavirusas yra išgalvotas, nes aplink nėra pažįstamų, užsikrėtusių šia infekcija. LRT faktai aiškinosi, kiek atvejų Lietuvoje turėtų būti patvirtinta, kad kiekvieno gyventojo pažįstamų rate atsirastų bent po vieną sergantįjį. Pasakoja Rūta Juknevičiūtė.

Lietuvoje vėl kylant susirgimų COVID-19 kreivei, piliečiai klausia, kodėl nepasitelkiama daugiau žmonių, kurie žaibiškai tirtų kiekvieno užsikrėtimo aplinkybes ir taip stabdytų infekcijos plitimą? Daliai koronaviruso nešiotojų vengiant įvardinti, kur jie lankėsi ir su kuo bendravo, kaip skatinti visuomenės atvirumą? Nacionalinio visuomenės sveikatos centro gydytoja epidemiologė Daiva Razmuvienė ir Vilniaus Universiteto docentas, psichologas Paulius Skruibis.

Radijo klausytojai sako, kad šią vasarą itin prasta Lietuvos žvyrkelių būklė ir tai sukelia daug problemų tiek užmiesčio gyventojams, tiek pandemijos metu aktyviai po savo šalį keliaujantiems turistams. Išsamiau apie tai buvęs ilgametis mūsų radijo darbuotojas Saulius Liauksminas ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos naujasis vadovas Remigijus Lipkevičius.

Nauja apklausa rodo, kad vis daugiau jaunuolių iki 25-erių metų taupo nuosavam būstui. Tuo metu taupančiųjų kelionėms – sumažėjo perpus. Kodėl vyksta tokie pokyčiai ir kokią įtaką padarė pandemiją – domisi Mindaugas Laukagalis.

Savaitės įvykius apžvelgia Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos docentas Giedrius Česnakas ir politologas, žurnalistas ir vertėjas Vadimas Vileita.

Perrinkimo siekiantis Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trampas tapo oficialiu respublikonų partijos kandidatu. Prieš savaitę demokratai paskelbė pasirinkę buvusį vice-prezidentą Džo Baideną. Kodėl svarbūs pagrindinių partijų suvažiavimai ir kuo išskirtinė kandidatų į prezidento postą politinė komunikacija – pasakoja Karina Urbanavičiūtė.

Ved. Giedrė Čiužaitė

logo

„Ryto garsai“ – populiariausia LRT RADIJO informacinė programa. Laidoje skamba aktualiausia informacija, orai, spaudos apžvalga, politinės, socialinės, verslo bei kultūros naujienos, ekspertų komentarai, naujienų tarnybos žurnalistų parengti reportažai. Laida transliuojama darbo dienomis nuo 06.30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 07.30 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto garsai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.