Dešimt balų. Egzaminų sesija atskleidė švietimo sistemos metastazes, bet „vyr. gydytojai“ toliau pučia miglą

Dešimt balų

2020.08.27 16:30

Dešimt balų. Egzaminų sesija atskleidė švietimo sistemos metastazes, bet „vyr. gydytojai“ toliau pučia miglą

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Šią savaitę švietimo, mokslo ir sporto ministras, taip pat aukšti Nacionalinės švietimo agentūros pareigūnai surengė metinę konferenciją, kurioje pristatė mokinių pasiekimus ir savo pačių siekinius. Nei daugybės tėvų, nei mokytojų drungnas pristatymas neįtikino.

Pastarieji vertina šiandieninę švietimo būklę vesdami paralelę su medicina. Štai, ateina pas gydytoją negaluojantis pacientas, jam atliekami visi laboratoriniai ir instrumentiniai tyrimai, kurie parodo, kad pacientui yra I-os stadijos vėžys; bet gydytojas, užuot skyręs gydymą, nuramina pacientą, girdi nei chemoterapijos, nei kitokio gydymo nereikia, užtenka žolelių, arbatėlių, užkalbėjimo, tikėjimo, kad viskas savaime praeis.

Ir štai, po dvejų metų tam pačiam pacientui jau diagnozuojama ketvirta išplitusio vėžio stadija: metastazės visame kūne. Ar tai, anot dalies tėvų ir pedagogų, nėra tai, kas šiandien nutiko mūsų švietimui?

Ministerija, Nacionalinė švietimo agentūra, savivaldybės, pačios mokyklos turi begales duomenų, mato, kad kasmet pasiekimai ir vaikų savijauta prastėja, bet slepia šiuos duomenis ir ramina vaikus bei tėvus, nes galvoja, kad kažkaip viskas savaime praslys, gal repetitoriai užlopys skyles... Bet šiųmečiai valstybiniai brandos egzaminai parodė, kad "savaime" problemos neišsisprendžia pačios.

Kaip buvo galima išvengti griūties matematikos valstybiniame brandos egzamine, kurio neišlaikė trečdalis visų šalies dvyliktokų? Ir ką būtina daryti nedelsiant ir nebevyniojant tiesos į blizgančius popierėlius?

LRT Radijo švietimo laidoje „Dešimt balų“ dalyvauja Lietuvos pagrindinių mokyklų asociacijos vadovas, Jonavos rajono Ruklos Jono Stanislausko mokyklos – daugiafunkcio centro direktorius Darius Mockus.

Ved. Jonė Kučinskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Gilūs pokalbiai su švietimo profesionalais, ekpertais, mokytojais šviesuoliais, karjeros konsultantais, daug pasiekusiais mokiniais bei studentais, ar su tėvais, kuriems pavyko uždegti ugnį savo vaikų akyse ir širdyse, taip pat analitiniai vertinimai, netikėti tyrimai ir statistiniai pjūviai padės giliau suvokti švietimo sistemą. Laida transliuojama ketvirtadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Dešimt balų

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.