Laba diena, Lietuva. Baltijos kelionių burbulas: ar proga šalims pažinti viena kitą pasiteisino ekonomiškai?

Valdančioji koalicija šiandien susirinko išsiaiškinti santykių – po klausimų keliančių Lenkų rinkimo akcijos atstovų pasisakymų teko šaukti susitikimą. Valdemaras Tomaševskis šiandien pareiškė, kad „Laisvės kelias“ – nepavykusi akcija, akcijos organizatorius Andrius Tapinas atsakė, kad tai – frazė skirta siaurai auditorijai. Valdančioji koalicija aiškina, kad tam tikri pasisakymai tiesiog neteisingai interpretuojami. Ką tokie pareiškimai visuomenei sako apie valdančiosios koalicijos vertybes? LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – pokalbis su Vytauto Didžiojo universiteto politologijos katedros vedėju Andžejumi Pukšto.

Šiandien partijos, dalyvaujančios Seimo rinkimuose, išsitraukė numerius, kuriais jos bus pažymėtos balsavimo biuleteniuose. Ar egzistuoja skaičių magija, ar tikrai numeris turi įtakos partijos galimybėms patekti į Seimą? Kalbamės su sociologe, „Baltijos tyrimų“ atstove Rasa Ališauskiene.

Atsigręžkime į užsienio aktualijas. Šiandien iš posto pasitraukė ES prekybos komisaras Philas Hoganas – dėl karantino pažeidimų. LRT užsienio naujienų redaktorius Vykintas Pugačiauskas tai vadina lūžiu Europos politikoje. Plačiau apie susidariusią situaciją ir tai, kas laukia Europos prekybos – LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ studijoje.

Karantino metu trys Baltijos šalys – Lietuva, Latvija ir Estija – sudarė laisvo keliavimo susitarimą. Tai reiškia, kad šalių gyventojai galėjo be didesnių ribojimų keliauti vieni pas kitus. Apie tai, kokius ekonominius iššūkius ir privalumus sukėlė šis kelionių burbulas LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ studijoje kalbamės su SEB banko ekonomistu Tadu Povilausku.

Šiauliai kviečia panaktinėti. Mieste visą savaitę vyksta „Šiaulių naktų“ renginiai. Jubiliejinės, dešimtosios naktys kviečia į parodas, kino seansus, performansus, muzikos festivalius. Iš visos Lietuvos ir Latvijos atvykę menininkai šiemet nevengia kalbėti ir rimtomis temomis. Daugiau apie Šiaulių naktis – Ainos Mizgirdės reportaže.

Metas prisiminti įvykius Baltarusijoje. Naujienas ir aktualijas aptariame su politologe VU TSPMI direktore Margarita Šešelgyte. Viena pagrindinių šios dienos aktualijų – Vladimiro Putino pareiškimas, kad Rusija ir Baltarusija yra susitarusios saugoti Baltarusijos suverenitetą ir Rusija yra pasiruošusi ištiesti pagalbos ranką. Politologė teigia, kad Putinas nieko naujo nepasakė, susitarimai yra jau seni.

Latvija – bene mažiausiai susirgimų COVID-19 infekcija turinti valstybė Europoje. Lietuvoje nustatyti 36 atvejai per dieną, Latvijoje, tuo tarpu – tik 6 atvejai. Kodėl susiklostė tokia situacija? Ką kitaip daro Latvija? LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – pokalbis su Lietuvių bendruomenės Latvijoje pirmininku Rolandu Žalnieriumi.

Karantino metu Baltijos šalių gyventojai tarp trijų šalių keliavo laisvai. Kiek svečių sulaukėme iš Latvijos ir Estijos, kiek pinigų jie išleido atostogoms Lietuvoje? LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – pokalbis su Viešbučių ir restoranų asociacijos pirmininke Valda Šiškauskiene.

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras kurį laiką buvo tapęs COVID-19 židiniu, dėl ko teko nukelti būsimas premjeras. Tačiau pagaliau, po ilgos pertraukos šiandien įvyks ilgai laukta baleto „Žizel“ premjera. Teatras patikina – visų saugomu priemonių bus laikomasi ypatingai. Premjerą pamatyti galės 500 žiūrovų.

LRT TELEVIZIJOS laidą „Laba diena, Lietuva“ baigiame socialinių tinklų apžvalga. Šį kartą ji – su Evelina Stankūnaitė. Karščiausia šios dienos tema – valdančiųjų koalicijos pasitarimas ir Lenkijos rinkimų akcijos išsišokimas, į akiratį pakliūva ir JAV siaučiantis uraganas Laura.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau