Ryto allegro. Apie Lietuvos teatro šimtmetį – su pirmuoju Kauno dramos teatro meno vadovu Edgaru Kliviu

Ryto allegro

2020.08.27 07:05

Ryto allegro. Apie Lietuvos teatro šimtmetį – su pirmuoju Kauno dramos teatro meno vadovu Edgaru Kliviu

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Mėnraščio „Metai“ apžvalga su vyr. redaktoriumi Antanu Šimkumi.

Kultiniam, siaubo ir fantastiniam kinui dedikuotas festivalis „Mondo Bizarro“ kvies žiūrovus skaityti tarp eilučių ir domėtis alternatyvia kino istorija, į paviršių kels nepripažintą ar neįprastą kiną ir stums „priimtinos“ kultūros ribas. Pokalbis su festivalį organizuojančio „Kito kino“ vadovu Karoliu Žuku.

Lietuvos nacionaliniam operos ir baleto teatrui leidus atnaujinti baleto trupės veiklą, įvyks jau kelis kartus nukelta Adolphe‘o Adamo baleto „Žizel“ premjera.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalga.

100-metį minintis Nacionalinis Kauno dramos teatras turi pirmąjį meno vadovą – buvusį teatro Meno tarybos pirmininką, teatrologą Edgarą Klivį. Pokalbis su juo ne tik apie Kauno, bet visos Lietuvos teatro šimtmetį.

„Iliustracija – tai tarsi langas name, o knyga – visas namas. Ir labai norisi, kad matytųsi ta architektūra knygos, todėl jos gal net svarbesnės, negu iliustracijos, kabančios ant sienų“,– sako dailininkė Deimantė Rybakovienė, pirmą kartą eksponuojanti per dešimt metų sukurtas knygas ir jų iliustracijas.

Specialiomis transliacijomis iš Katedros aikštės Vilniuje LRT pasitinka naująjį sezoną „Daugiau erdvės mintims“. Tai – pirmas kartas, kai vienu metu bendrai pristatomas visų LRT kanalų sezonas. Šiai transliacijai LRT KLASIKOS parengtą programą pristato radijo stoties vadovas Julijus Grickevičius.

Ved. Indrė Kaminckaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.