Laba diena, Lietuva. Ispanija fiksuoja siaubingus koronavirusu naujai užsikrėtusiųjų skaičius: nepadeda ir kaukės

Lietuvos socialdemokratų darbo partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas vakar teigė, kad ragins sušaukti Koalicinės tarybos posėdį ir svarstyti Lietuvos lenkų rinkimų akcijos–Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) atstovų pasisakymus apie padėtį Baltarusijoje. Šiam žingsniui pritarė ir „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis. Apie valdančiosios koalicijos iššūkius – nuo partnerių požiūrio į įvykius Baltarusijoje iki vis sunkiau valdomos pandemijos – Karo akademijos profesorė Jūratė Novagrockienė.

Kadenciją baigusiam prezidentui Valdui Adamkui įteiktas žuvusiojo Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio garbei įsteigas Prometėjo apdovanojimas. Jį iš buvusios Lenkijos užsienio reikalų ministrės rankų priėmęs Adamkus prisiminė ne tik buvusį Lietuvos ir Lenkijos santykių aukso amžių, bet ir išreiškė nusivylimą, kad per 20 metų taip ir nepavyko užbaigti strateginių dvišalių projektų.

JAV Respublikonų partija pirmadienį oficialiai paskelbė Donaldą Trumpą savo kandidatu lapkritį vyksiančiuose prezidento rinkimuose, kuriuose jis sieks antros kadencijos šiame poste. Jis savo kovą dėl perrinkimo antrai kadencijai pradėjo sau įprastu kovingu stiliumi, pareiškęs, kad demokratai nori „pavogti“ rinkimus, apklausoms šiuo metu rodant, kad jam gresia pralaimėti. Apie tai, kad Donaldas Trumpas žada sulaužyti nusistovėjusias prezidentų taisykles, kai rinkimams darbai atsiejami nuo Baltųjų rūmų, kalbėjo užsienio naujienų redaktorius Edvardas Špokas.

Kelionių apribojimai privertė aktyviau ieškoti papildomos veiklos. Dalis įstaigų, pajutusios didėjantį susidomėjimą paslaugomis, ieško būdų, kaip nesustoti, net jei kiltų ir antroji koronaviruso banga.

Kai kalbama apie smilkalus, dažniausiai omenyje turimi indiški ar tibetietiški, tačiau ar girdėjote apie lietuviškus smilkalus? Būtent tokių tradiciją atgaivino dvi merginos, kurios šiandien dalijasi žiniomis ir teigia – smikalų kūrimas ugdo kantrybę ir padeda sugrįžti į save.

Iki naujų mokslo metų liko vos savaitė. Jau aišku, kad ugdymo procesas vyks mokyklose, bet, esant reikalui, gali būti vėl pereinama prie nuotolinio mokymo. Ministras Algirdas Monkevičius tikisi, kad mokykloms pavyks užtikrinti saugią mokymosi aplinką. O epidemiologas pabrėžė, kad mokyklos, jei kas nutiks negero, nebus baudžiamos. Šiuo metu diskutuojama ir dėl greitųjų testų mokytojams. Apie neįprastą mokslo metų pradžią mokyklose ir darželiuose – pokalbis su Vilniaus vicemere Edita Tamošiūnaite ir istorijos mokytoju Mindaugu Nefu.

LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ antradienio „Gamtos“ skiltyje – mums puikiai pažįstamas gamtininkas Almantas Kulbis, kuris pasakoja apie vabalus duobkasius. Anot gamtininko, šie vabalai laidoja negyvus gyvūnus, tačiau tai išnaudoja savo palikuonių gerovei, nes ten padeda kiaušinėlius ir suteikia pragyvenimo šaltinį, kai jie išsirita. Gamtininkas pasakoja ir apie tai, kodėl dažnai pamatysime šiuos vabalus aplipusius erkėmis bei kodėl jų spalvos tokios ryškios.

Situacija vis sudėtingesnė vėl tampa Ispanijoje – per tris dienas savaitgalį užfiksuota beveik 20 tūkstančių naujų koronaviruso atvejų. Ispanijoje gyvenantis lietuvis Martynas Čerkauskas sako, kad situacija tampa nekontroliuojama, o kaukės, kurių nedėvėti lauke buvo galima gal tik savaitę ar dvi, nepadeda. Anot Martyno, koronavirusas išplito tada, kai į Ispaniją skinti vaisių pradėjo vykti Bulgarijos, Rumunijos regionų žmonės, ne gana to virusas išplito ir naktiniuose klubuose, kurių darbas dabar yra ribojamas. Apie situaciją Ispanijoje – pokalbis su joje esančiu lietuviu Martynu Čerkausku.

LRT TELEVIZIJOS laidą „Laba diena, Lietuva“ kasdien užbaigia socialinių tinklų naujienų apžvalga, kurią šį kartą pristato LRT RADIJO laidų vedėja Evelina Stankūnaitė. Jos dėmesio centre – JAV prezidento rinkimai ir pasiruošimas jiems bei linksmos internautų įžvalgos.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau