10–12. Masinis baidarių turizmas Lietuvoje: ar metas labiau saugoti upes ir imtis ribojimų?

10–12

2020.08.25 10:05

10–12. Masinis baidarių turizmas Lietuvoje: ar metas labiau saugoti upes ir imtis ribojimų?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Vasaros savaitgaliais tarp baidarininkų populiariausiose upėse susidaro spūstys. Ar reikia baidarių turizmui griežtesnių taisyklių? Ką apie masinių plaukimų baidarėmis poveikį upėms ir jų aplinkai rodo naujausi mokslininkų tyrimai? Pašnekovai – Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro mokslininkė Jurgita Butkuvienė, Aukštaitijos nacionalinio parko direktorius Gedas Kukanauskas, Dzūkijos nacionalinio parko direktorius Eimutis Gudelevičius, Ūlos krašto baidarių nuomotojų asociacijos atstovė Virginija Paulauskaitė, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos atstovė Agnė Jasinavičiūtė.

Socialinio verslo „TexTale“ įkūrėja Viktorija Nausėdė – apie būdus tvarkyti perpildytas spintas, atsakingai pirkti, skalbti ir suteikti naują gyvenimą naudotai tekstilei.

Šiauliuose garsi Stanislavos ir Kazimiero Venclauskių šeima tarpukariu globojo apie šimtą vaikų, gelbėjo žydus. Domantė Platukytė apie ją kalbina Aušros muziejaus atstovę Vilmą Karinauskienę. Ved. Giedrė Čiužaitė

logo

LRT RADIJO priešpietyje vedėjai neria į svarbias ir netikėtas temas. Istorijos, socialiniai eksperimentai, apžvalgos, pokalbiai ir Tavo kaimynystės ir namų, tai dvi kas dieną vis kitokios valandos. Laida transliuojama darbo dienomis 10.05 val.

Kiti laidos epizodai

10–12

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.