Panorama. Minske per protestuotojų demonstraciją Lukašenka užfiksuotas apsiginklavęs automatu

50 000 lietuvių, solidarizuodamiesi su baltarusiais gyva grandine sujungė Vilnių ir Medininkus. „Laisvės kelias“ į Baltarusiją surengtas „Baltijos kelio“ dieną, kai 1989-aisiais į gyvą grandinę nuo Vilniaus iki Talino susikibo daugiau kaip milijonas žmonių.

Virš Laisvės kelio dalyvių – aštuonių lietuvos orlaivių skrydis. Lėktuvų grandinę vedė Baltijos kelio simboliu tapęs An-2 modelio lėktuvas. Iš jo, ant rankomis susikibusių „Laisvės kelio“ dalyvių, kaip ir prieš trisdešimt vienerius metus pabiro kardeliai.

Prie pat Baltarusijos sienos į gyvąją grandinę stoję Prezidentas ir buvę šalies vadovai pabrėžė, kad yra kartu su Baltarusijos tauta, siekiančia laisvės.

Į „Laisvės kelią“ susiburti paskatino brolystės jausmas ir kaimyninės šalies palaikymas, sako žmonės. Kai kurie akcijoje dalyvavo vedami sentimentų Baltijos keliui, jame nedalyvavę – norėjo išgyventi anuomet milijonų patirtą bendrumą. Ir visi vieningai Baltarusijai linkėjo konfliktą išspręsti taikiai.

Palaikydami baltarusius ir Laisvės kelio idėją, į gyvas grandines jungėsi šimtai žmonių visame pasaulyje.

Minske vyksta masinė protestuotojų demonstracija – „Žygis už naująją Baltarusiją“. Į žygį susirinko dešimtys tūkstančių žmonių. Patraukus link prezidento rūmų, jiems kelias blokuotas, užfiksuoti atvažiuojantys kariniai šarvuočiai, automatu ginkluotas atskrido Aliaksandras Lukašenka.

Istorinę Baltijos kelio dieną Vilniaus televizijos bokštas nušvito Baltarusijos istorinės vėliavos spalvomis.

Po Laisvės kelio akcijos, vakare, nuo Baltarusijos pasienio iki Vilniaus susidarė didelės automobilių spūstys. Tačiau incidentų išvengta. Pasak Policijos departamento atstovo Ramūno Matonio, kai toks žmonių ir automobilių srautas, išvengti spūsčių neįmanoma, nes nėra tiek daug kelių ir privažiavimų, kad būtų galima jų išvengti.

Ved. Eglė Bučelytė.