Kultūros savaitė. Dainininkė Alina Orlova, režisierius Rimas Tuminas ir apie istorinės Baltarusijos vėliavos kūrėją

Kultūros savaitė

2020.08.22 09:05

Kultūros savaitė. Dainininkė Alina Orlova, režisierius Rimas Tuminas ir apie istorinės Baltarusijos vėliavos kūrėją

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Stovyklos ir praktikos, į kurias renkamasi... patylėti. Kaip kasdienybę keičia trumpalaikė tylėjimo ir asketiško gyvenimo praktika domisi Ieva Krunglevičiūtė.

Balta-raudona-balta vėliava tapo protestų Baltarusijoje simboliu. Jos kūrėjui Klaudijui Duš-Dušauskui atminimo lentą kabinti galima ne tik Baltarusijoje, bet ir Kaune. Pasakoja Kotryna Lingienė.

Kėdainiuose beveik 20 metų veikia Janinos Monkutės-Marks muziejus-galerija. Jaunystėje emigravusi į JAV, tekstilininkė, tapytoja ir grafikė visus savo kūrinius padovanojo miestui, kuriame negimė, bet laikė gimtine. Vitos Ličytės reportažas.

Režisierius Rimas Tuminas sako, kad teatre ieškome priešų, o ne žmogaus, dėl to Lietuvos teatras ir vaikščioja klystkeliais. Indrės Kaminckaitės pokalbis su 30-metį mininčio Vilniaus mažojo teatro įkūrėju.

Medijų kritiko Karolio Klimkos komentaras apie tai, kaip pandemijos akivaizdoje bardakas įsiveržė į baletą.

Pasaulyje: nauji atradimai apie Ispanijos viduramžių moteris, sprogimo Beirute įtaka Libano kultūrai ir apie Jaku genties Kenijoje kalbos išnykimą.

Muzikos kūrėja ir atlikėja Alina Orlova išgarsėjo dar paauglystėje, o šiandien gyvena ramiau – viskam turi laiko, neskuba ir neapkrauna savęs didelėmis ambicijomis.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Laida apie kultūros gyvenimo aktualijas, problemas, naujus reiškinius ir kuriančius žmones. Laida transliuojama šeštadieniais 09.05 val.

Kiti laidos epizodai

Kultūros savaitė

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.