Kultūros savaitė. Dainininkė Alina Orlova, režisierius Rimas Tuminas ir apie istorinės Baltarusijos vėliavos kūrėją

Kultūros savaitė

2020.08.22 09:05

Kultūros savaitė. Dainininkė Alina Orlova, režisierius Rimas Tuminas ir apie istorinės Baltarusijos vėliavos kūrėją

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Stovyklos ir praktikos, į kurias renkamasi... patylėti. Kaip kasdienybę keičia trumpalaikė tylėjimo ir asketiško gyvenimo praktika domisi Ieva Krunglevičiūtė.

Balta-raudona-balta vėliava tapo protestų Baltarusijoje simboliu. Jos kūrėjui Klaudijui Duš-Dušauskui atminimo lentą kabinti galima ne tik Baltarusijoje, bet ir Kaune. Pasakoja Kotryna Lingienė.

Kėdainiuose beveik 20 metų veikia Janinos Monkutės-Marks muziejus-galerija. Jaunystėje emigravusi į JAV, tekstilininkė, tapytoja ir grafikė visus savo kūrinius padovanojo miestui, kuriame negimė, bet laikė gimtine. Vitos Ličytės reportažas.

Režisierius Rimas Tuminas sako, kad teatre ieškome priešų, o ne žmogaus, dėl to Lietuvos teatras ir vaikščioja klystkeliais. Indrės Kaminckaitės pokalbis su 30-metį mininčio Vilniaus mažojo teatro įkūrėju.

Medijų kritiko Karolio Klimkos komentaras apie tai, kaip pandemijos akivaizdoje bardakas įsiveržė į baletą.

Pasaulyje: nauji atradimai apie Ispanijos viduramžių moteris, sprogimo Beirute įtaka Libano kultūrai ir apie Jaku genties Kenijoje kalbos išnykimą.

Muzikos kūrėja ir atlikėja Alina Orlova išgarsėjo dar paauglystėje, o šiandien gyvena ramiau – viskam turi laiko, neskuba ir neapkrauna savęs didelėmis ambicijomis.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

Kultūros savaitė

Kiti laidos įrašai

Daugiau