Parodos paveikslėliai. Gintaras Januševičius: tautybė – pianistas

Parodos paveikslėliai

2020.08.21 21:05

Parodos paveikslėliai. Gintaras Januševičius: tautybė – pianistas

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Šįsyk Modesto Musorgskio „Parodos paveikslėlius” atlieka pats laidos herojus. Tai pianistas Gintaras Januševičius, gyvenantis Hanoveryje ir skrydžio atgal rytą sutikęs užfiksuoti savo portretą laidoje.

„Januševičius sklendžia kaip albatrosas”, rašo Christophas Hussas iš „Classics Today”. Sklęsti pradėjęs tarptautiniuose konkursuose, garsiai apie save pareiškė Monrealio pianistų konkurse dar 2004 m., vėliau gyvenimui ir studijoms pasirinko Vokietiją. Pianistas teigia, kad gyvendamas Vokietijoje yra naudingesnis Lietuvai, daug laiko skiria mokymui, jauniesiems talentams ir rengia konceptualias koncertines programas.

Kaip konkursai tampa atlikėjų biržomis? Kas yra pianisto košmaras? Kaip atlikėjas veda klausytoją per koncerto patirtį?

Ved. Julijus Grickevičius

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Laida kviečia pasivaikščioti po parodą, kiekvieno pokalbio drobėje nauja užsienyje gyvenanti asmenybė ir juos jungiantis bendras rėmas - visi iš Lietuvos. Kaip ir paveiksle ar nuotraukoje, pokalbyje užfiksuotas epizodas, momentas, gyvenimo periodas, kuriuos laidos svečiai dalinasi su klausytojais. Subjektyviai, asmeniškai laidos klausytojai patenka į pokalbį, tarsi parodos lankytojai, kol paroda dar neatidaryta visiems.

Kiti laidos epizodai

Parodos paveikslėliai

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.