Pakeliui su vasara. Maestro Donato Katkaus gyvenimas – svarbiausių istorijos ir kultūros įvykių centre

Pakeliui su vasara

2020.08.21 16:05

Pakeliui su vasara. Maestro Donato Katkaus gyvenimas – svarbiausių istorijos ir kultūros įvykių centre

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Šiandien tai – apleistas dviejų aukštų mūrinukas Žvėryno rajone, tačiau aštuonerius metus tarpukario Vilniuje tai buvo pirmoji sostinės radijo stotis. Liubarto g. stovinčiame pastate kultūrai nemažai dėmesio skyrusias pirmojo Vilniaus radijo programas lydėdavo gegutės kukavimas. Apie Žvėryno radijo stotį rubrikoje „Skambančios vietos“ pasakoja „Gatvės gyvos“ gidas Albertas Kazlauskas.

Šiandien prasideda Tarptautinis Kretingos senosios muzikos festivalis, nedideliame vakarų Lietuvos mieste jau ketvirtą kartą pristatantis Renesanso ir baroko muziką, atliekamą senosios muzikos ansamblių iš Europos ir pasaulio. Plačiau šių metų festivalį komentuoja jo meno vadovas Rodrigo Calveyra ir festivalio direktorė, mecosopranas Renata Dubinskaitė.

Minėdama Baltijos kelio 31-vienų metų sukaktį LRT skelbia nuotraukų konkursą „Įamžinta laisvės akimirka“, skirtą užfiksuoti ir prisiminti mūsų laisvę simbolizuojančias akimirkas. Apie fiksuojant istoriją užplūstantį jaudulį, spaudos fotografijos ypatumus ir knygą „Foto amnestija“, kurioje vaizdais atgyja atgimstančios Lietuvos laikotarpis, studijoje pasakoja fotografas Paulius Lileikis.

Dirigentas, muzikologas, vienas charizmatiškiausių šių laikų muzikinės kultūros komentatorių Donatas Katkus niekada nestokoja žodžio kišenėje. Jo aštri nuomonė neretai drąsiai skrodžia mūsų kultūrinę kasdienybę. Rubrikoje „Be kaukių“ su maestro kalbamės ne tik apie muziką, jos atlikimą ir kritiką, bet ir gyvenimą svarbiausių kultūrinių ir istorinių įvykių centre, susitikimus ir draugystę su daugeliu įtakingiausių XX-XXI a. lietuvių intelektualų, o ir tai, kas pačiam maestro yra harmonija – tiek muzikoje, tiek asmeniniame gyvenime.

Ved. Ignas Andriukevičius ir Rasa Murauskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su vasara

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.