Žinios. Nuo šiandien pinga įvažiavimas į Neringą lengvaisiais automobiliais ir kemperiais

Kauno klinikinėje ligoninėje nuo koronaviruso mirė dar vienas pacientas – 70-79 metų amžiaus grupei priklausęs asmuo, turėjęs gretutinių ligų, ir tai 83-oji mirtis nuo koronaviruso Lietuvoje. Iš 37 per praėjusią parą Lietuvoje patvirtintų naujų koronaviruso atvejų, kone pusė – 15 – yra susiję su jau žinomais ligos židiniais, 5 nauji siejami su Kauno Adform kiemeliu, su kuriuo dabar susiję jau 54-ri atvejai, 25 atvejis siejamas su protrūkiu menininkų gretose Vilniuje ir Kaune. Lietuvoje iki šiol patvirtinti daugiau nei pustrečio tūkstančio (2564) koronaviruso atvejų, tebeserga 714 asmenų, 1755 laikomi pasveikusiais.

Nuo šiandien įsigalioja griežtesnis reikalavimas dėl kaukių dėvėjimo – jos privalomos ir viešo maitinimo įstaigose – nusiimti galima tik valgant ir geriant prie stalų ar baro. Tarp sėdinčiųjų turi būti ne mažesnis kaip metro, o tarp stalų – dviejų metrų atstumas. Kavinėse negalima tiekti maisto savitarnos principu, kai maistą įsideda patys lankytojai.
Mažiausiai metro atstumas ir kaukės nuo šiol privalomos ne tik uždarose, bet ir atvirose erdvėse vykstančiuose renginiuose, taip pat ir sporto. Kaukių neprivalės dėvėti profesionalūs sportininkai ir atlikėjai. Nurodymų nesilaikantiems fiziniams asmenims gresia nuo 500 iki 1,5 tūkst. eurų baudos, juridiniams asmenims – nuo 1,5 iki 6 tūkst. Išimtys galioja žmonėms su negalia, kuriems dėl sveikatos būklės sudėtinga dėvėti kaukes arba išvis negali to daryti.

Sveikatos apsaugos ministras Veryga atšaukė prievolę švietimo įstaigų vadovams – nebereikės tikrinti mokinių ir studentų sveikatos, kad į įstaigas nepatektų karščiuojantys ar turintys užkrečiamųjų ligų simptomų žmonės. Toks pakeitimas priimtas universitetų ir ugdymo įstaigų prašymu. Tėvai raginami būti sąmoningi ir neleisti karščiuojančių, sergančių vaikų į darželius, mokyklas, kitas ugdymo įstaigas, o karščiuojantys, sloguojantys studentai – neiti į universitetus.

Baltarusijos opozicijos kandidatė prezidento rinkimuose Sviatlana Cichanouskaja pareiškė, kad jos šalis daugiau nebenori gyventi baimėje ir mele. Praėjusios savaitės pradžioje į Lietuvą atvykusi Cichanouskaja Vilniuje surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo, kad šiuo metu pagrindinis uždavinys – surengti naujus rinkimus. Ji sako, kad į šalį grįš, kai tą padaryti bus saugu. Cichanouskaja taip pat ragino visas šalis gerbti Baltarusijos suverenitetą.

Iškart po Sviatlanos Cichanouskajos spaudos konferencijos už viešosios tvarkos pažeidimą policija sulaikė vilnietį Jurijų Subotiną. Jis konferencijų salėje šūkavo, keikėsi, garsiai reiškė palaikymą Aliaksandrui Lukašenkai – esą šis išrinktas teisėtai ir turi būti laikomas Baltarusijos prezidentu.

Europos Sąjunga reikalauja, kad Baltarusijos valdžia nutrauktų bylą, kurią iškėlė opozicijos Koordinacinei tarybai, ją generalinė prokuratūra apkaltino mėginimu užgrobti valdžią ir kenkti valstybės saugumui. Europos Sąjunga pareiškė, kad tikisi, jog byla bus nutrauka, o valdžia pradės dialogą, kaip taikiai išspręsti krizę šalyje po prezidento rinkimų, kurie buvo nesąžiningi. Prancūzijos prezidentas Emanuelis Macronas vakar pasiūlė, kad derybos Baltarusijoje vyktų vadovaujant Europos Sąjungai.

Sekmadienį nuo Vilniaus iki Medininkų nusidrieks „Laisvės kelias“. Organizatoriai perspėja gyventojus ne tik atidžiai planuoti laiką vykstant į paskirtus sektorius, bet ir imtis visų apsaugos nuo koronaviruso priemonių. Žadama, kad laisvės kely dalyvaUs per 45 tūkst. žmonių, o vakare vyks didelis koncertas. Specialią „Laisvės kelio“ transliaciją rengia ir LRT TELEVIZIJA.

Vokietijos vyriausybė teigia drauge su Maskva bandanti rasti išeitį, kaip padėti Aleksejui Navalnui, kuris, kaip įtariama, buvo apnuodytas. Vokietijos sanitarinės aviacijos lėktuvas, kurį užsakė nevyriausybinė organizacija „Kinas už taiką“, laukia Omsko oro uoste, kad pergabentų aktyviausią Kremliaus kritiką į Berlyno kliniką, tačiau Rusijos medikai Aleksejaus Navalno neišleidžia, esą dėl ligonio būklės negalima pervežti. Pagrindinė medikų diagnozės versija – medžiagų apytakos sutrikimas. Aleksejaus Navalno artimieji ir bendražygiai sako – nepasitiki Rusijos medikais, Omsko ligoninėje jam gresia mirtinas pavojus.

Magistralė nuo Vilniaus iki Latvijos sienos, kuria 1989-ųjų rugpjūčio 23-iąją buvo nusidriekusi gyva žmonių grandinė, „Google“ žemėlapyje nuo šiol bus žymima kaip „Baltijos kelias“. Šį pavadinimą Vyriausybė bendradarbiaudama su „Google“ suteikė magistralei nuo Vilniaus iki Panevėžio, taip pat kelio Panevėžys-Pasvalys-Ryga ruožui iki Latvijos sienos. Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ savo interneto puslapyje sukūrė specialų „Baltijos kelio“ maršrutą, jame pažymėta 14 istoriškai svarbių objektų. Maršrutas prasideda prie Gedimino pilies bokšto Vilniuje, jame taip pat pažymėti objektai Kaune, Kupiškyje, Pasvalio ir Ukmergės rajonuose bei kitur. 1989-ųjų rugpjūčio 23 d. Baltijos kelio akcijoje į gyvą grandinę nuo Vilniaus iki Talino susikibo daugiau kaip milijonas žmonių, siųsdami žinią pasauliui apie Lietuvos, Latvijos ir Estijos siekį nutraukti sovietinę okupaciją ir atkurti nepriklausomybę.

Nuo šiandien pinga įvažiavimas į Neringą lengvaisiais automobiliais ir kemperiais. Rinkliava lengviesiems automobiliams mažėja šešis kartus – nuo 30 iki 5 eurų, automobiliniams nameliams – nuo 30 iki 20 eurų. Pernai sezono metu ji siekė 20 eurų, tačiau, norint sumažinti transporto priemonių srautus, šiemet buvo padidinta iki 30 eurų.Per šešis šių metų mėnesius Neringos savivaldybė surinko 587 tūkst. eurų ekologinio mokesčio, kai planuota surinkti 732 tūkst. eurų. Nuo rugsėjo 1 dienos automobiliniams nameliams ekologinis mokestis mažės dar kartą – iki 15 eurų.Taip pat nuo rudens mažesni rinkliavos už įvažiavimą dydžiai bus taikomi ir kai kurioms kitoms transporto priemonėms.

Orai.

Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau