Ryto garsai. Ar teks kavinėse dėvėti kaukes?

Nuo šiandien kaukes privaloma dėvėti visose atvirose bei uždarose vietose organizuojamuose renginiuose. Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, tokių sprendimų reikia, nes situacija šalyje negerėja. Anot Verygos, šį savaitgalį daugiau dėmesio bus skirta tam, kaip elgiamasi naktinėse pasilinksminimo vietose, klubuose. Ateinančią savaitę Vyriausybė turėtų spręsti, ar neatėjo laikas imtis laiko apribojimo tokioms vietoms. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė.

Dėvėti apsaugines kaukes gali tekti kavinėse ir restoranuose, kai nėra valgoma. Toks sprendimas gali būti priimtas šiandien. Apie tai vakar prakalbo sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Kaip tokį sprendimą vertina verslo atstovai? Viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė.

Šalies oro uostams auksine turėjusi būti vasara šiais metais toli gražu ne tokia. Oro uostus valdanti įmonė skaičiuoja, kad keleivių srautas nesiekia nė 30-ies procentų to, kas buvo prieš metus. Tačiau yra ir teigiamų ženklų – kai kurios oro linijos ne tik atnaujina kryptis, bet ir pasiūlo naujų, iki šiol nematytų. Šia ir kitomis temomis domisi kolega Mindaugas Laukagalis.

Baltarusijos opozicijos kandidatė prezidento rinkimuose Sviatlana Cichanouskaja šiandien Vilniuje rengia spaudos konferenciją. Kiek anksčiau pranešta, kad prieš įkurtą Baltarusijos opozicijos Koordinacinę tarybą pradėtas baudžimasis tyrimas. Šį ir kitus svarbius savaitės įvykius aptariame su apžvalgininkais. Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas Laurynas Jonavičius ir to paties instituto profesorė Dovilė Jakniūnaitė.

Šį savaitgalį Lietuva minės Baltijos kelio 31-ąsias metines. 1989 m. rugpjūčio 23 dieną Baltijos valstybių gyventojai susikibo į gyvą grandinę – daugiau nei 2 milijonų žmonių susikabinimas rankomis nusidriekė daugiau nei 600 kilometrų nuo Vilniaus per Rygą iki Talino. Baltijos kelias aktualus ne tik Baltijos šalims, bet ir daugeliui žmonių, kovojančių už savo laisvės įvairiose pasaulio vietose. Pasakoja Ieva Balsiūnaitė.

Ved. Darius Matas