Laba diena, Lietuva. Aštrėjanti COVID-19 situacija: savivaldybės sunerimusios dėl švietimo, atlikėjai – dėl dainavimo

LRT TELEVIZIJOS eteryje – rugpjūčio 20 dienos laida „Laba diena, Lietuva“, kurią kartu su naujausiomis žiniomis bei būsimomis laidos temomis pasitiko Guoda Pečiulytė ir Deividas Jursevičius. Jūsų dėmesiui – apie tai, ką galima išvysti laidoje.

Nuo penktadienio kaukes ir vėl bus privaloma dėvėti renginiuose, kurie vyksta lauke arba uždarose patalpose. Sveikatos apsaugos ministras, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas Aurelijus Veryga trečiadienį pasirašė sprendimą dėl privalomo kaukių dėvėjimo renginiuose. Manoma, kad antroji COVID-19 banga jau čia pat, bet savivaldybės sako, kad kol nėra aišku, kaip reikia rengtis šiai bangai, planas ne iki galo suprantamas. Apie sunkumus, kylančius savivaldybėms dėl pandemijos, pasakojo savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius.

Rusijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas ketvirtadienį pateko į reanimacijos skyrių, jis yra komos būklės, pranešė jo atstovė Kira Jarmyš, pavadinusi tai „tyčiniu apnuodijimu“. A. Navalno Kovos su korupcija fondo (FBK) teisininkai savo ruožtu pateikė pareiškimą Rusijos tyrimų komitetui dėl galimo jo apnuodijimo. Kremliaus šeimininko Vladimiro Putino kritikas blogai pasijuto lėktuve, kuriuo iš Tomsko miesto Sibire buvo begrįžtantis į Maskvą, tviteryje parašė K. Jarmyš. Apie situaciją plačiau pasakojo užsienio naujienų redaktorė Jolanta Paškevičiūtė.

Neraminantys skaičiai, kiekvieną dieną pateikiami iš laboratorijų, verčia valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovą Aurelijų Verygą vėl imtis drastiškų priemonių. Nuo penktadienio kaukes ir vėl bus privaloma dėvėti renginiuose, kurie vyksta lauke arba uždarose patalpose. Tačiau pasigirsta vis daugiau nusiskundimų, kad savivaldybėse, kuriose tai pat sparčiai gausėja užsikrėtimų koronavirusu, trūksta mobiliųjų tyrimų punktų, o žmonėms tyrimų tenka laukti ištisas dienas. Apie tai, jog dėl šios problemos teks kalbėtis su savivaldybių atstovais, savo komentarą pateikė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Kaune prasidėjo scenos menų festivalis „Contempo“. Kauno miesto ir rajono gyventojai jo renginiuose gali atsidurti apie tai net nežinodami, pirkdami bilietą į autobusą ar grįždami iš parduotuvės namo. Festivalio pasirodymai rengiami neįprastose erdvėse – autobusų stoties laukimo salėje, kiemuose, automobilių stovėjimo aikštelėje, angare. Iki sekmadienio vyksiančio festivalio programoje – net 28 renginiai.

Baltarusijoje ir toliau vykstant protestams, solidarumo akcijoms bei taikiems susirinkimams, įvykius stebi visas pasaulis – Lukašenkos režimo žiaurumas sutraukė ir didžiųjų valstybių dėmesį. Anot VU TSPMI direktorės Margaritos Šešelgytės, situaciją Baltarusijoje atidžiai stebi ne tik kaimyninės šalys, tačiau ir JAV, ir Kinija, bei kitos šalys. Kodėl joms įvykiai įdomūs ne tik dėl baltarusių laisvės siekio nuo diktatūros režimo, bet ir dėl galimų ekonominių bei kitų pokyčių, savo komentarus pateikė politologė.

LRT jungiasi prie „Laisvės TV“ iniciatyvos ir rugpjūčio 23 d. kviečia Lietuvos žmones į Laisvės kelią, kuris nusidrieks iš Vilniaus Katedros aikštės į Baltarusijos pasienį. Lietuvos žmones LRT kviečia atsinešti kardelius – gėles, su kuriomis prieš 31-erius metus stovėjome Baltijos kelyje. Tai pat imtis visų koronaviruso (COVID-19) infekcijos prevencijos priemonių, saugoti save ir kitus – tą daryti visus dalyvausiančius šį sekmadienį vyksiančioje palaikymo Baltarusijai akcijoje „Laisvės kelias“ ragina Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), rašoma pranešime. Laikytis visų taisyklių, apie tai, kaip bus vykdomas „Laisvės kelias“ ir palaikymo koncertą baltarusiams kalbėjo idėjos sumanytojas, žurnalistas Andrius Tapinas.

Lietuvoje smarkiai populiarėjančios ekologiškos transporto priemonės jau kelia daugiau rūpesčių nei džiaugsmo. Policijos pareigūnai sako, kad vis sunkiau sekasi tramdyti elektrinių paspirtukų vairuotojus, kurie sukelia daug avarijų. Viena jų šiemet baigėsi paspirtukininko žūtimi. Todėl Šiauliuose nutarta surengti specialią akciją ir priminti paspirtukų vairuotojams kelių eismo taisykles.

Tauragnai – šių metų mažoji kultūros sostinė. Miestelyje gyvenusiai žolininkei, mokslininkei Eugenijai Šimkūnaitei pasodintas vyšnių sodas ir įrengtas jos vardo suolelis, norintiems pasigrožėti Tauragnus supančiais ežerais.

Socialinių tinklų naujienų apžvalgą šį kartą pristato LRT RADIJO laidų vedėjas Darius Matas, kurio akiratyje – vaizdo įrašai bei nuotraukos po žinios apie galimą Navalno apnuodijimą, plintantys protestai Baltarusijoje ir net tam skirtas žemėlapis bei reakcijos į priimtą naują tvarką dėl kaukių dėvėjimo ir vidaus renginiuose.

Ved. Deividas Jursevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau