Žinios. „Sodra“: birželį pajamos augo taip pat sparčiai, kaip ir metų pradžioje

Rusijos opozicijos lyderis Aleksejaus Navalnas Omsko ligoninėje - ištiktas komos. Navalno atstovė tikina, kad Kremliaus kritikas - tyčia apnuodytas toksiškomis medžiagomis, kurių greičiausiai buvo įpilta į arbatą. Medikai tikina, kol kas neturintys tikslios diagnozės, kodėl vyras prarado sąmonę ir nugrimzdo į komą.

Baltarusijos opozicija ieško būdų derėtis su valdžia, nors Aliaksandras Lukašenka atmetė bet kokių nuolaidų galimybę ir nurodė į Minsko gatves grąžinti ramybę. Protestuose nėra aiškios lyderystės, tad mitingų masiškumas pamažu ima išsikvėpti. Į demonstracijas renkasi ir Lukašenkos šalininkai, tačiau jų kur kas mažiau negu opozicijos.

Premjeras Saulius Skvernelis Vyriausybėje susitiko su Sviatlana Cechanouskaja. Premjeras buvusią opozicijos kandidatę Baltarusijos prezidento rinkimuose patikino, kad Baltijos šalys darys viską, jog Baltarusijoje įvyktų laisvi ir sąžinIngi rinkimai.

Per praėjusią parą - 32 nauji koronaviruso infekcijos atvejai ir viena mirtis. Kauno klinikinėje ligoninėje mirė daugiau nei šimto metų gretutinių ligų turėjusi pacientė. Manoma, kad senolė virusu užsikrėtė po kontakto su sergančiuoju.

Nuo rytojaus visose, tiek atvirose, tiek uždarose, erdvėse - vėl privaloma dėvėti kaukes. Nurodymas galioja ir sporto, ir kultūros, ir kitiems renginiams. Be to, tarp dalyvių turi būti išlaikomas mažiausiai metro atstumas. Iki šiol kaukių nereikėjo atvirose erdvėse vykstančiuose renginiuose ir ten, kur tarp žiūrovų galima išlaikyti dviejų metrų atstumą.

Koronaviruso pandemija tik laikinai, trims mėnesiams, buvo pristabdžiusi gyventojų pajamų augimą. O jau birželį jos augo taip pat sparčiai, kaip ir metų pradžioje. Tokią statistiką pateikia „Sodra“.

Šiandien minimos 100-osios kardinolo Vincento Sladkevičiaus gimimo metinės. Sladkevičius buvo antrasis kardinolas Lietuvos istorijoje. Pažinoję Vincentą Sladkevičių, jį vadina tylaus ir beginklio pasipriešinimo simboliu, kovojant už Lietuvos Nepriklausomybę. Anot amžininkų, jo patarimai būtų naudingi ir šiandien.

Kamala Harris oficialiai sutiko tapti demokratų kandidate į šalies viceprezidentus. Tai istorinė nominacija, nes Harris yra pirmoji tamsiaodė moteris, pretenduojanti į svarbų postą Baltuosiuose rūmuose.

Orai. Sportas.

Ved. Guoda Pečiulytė