Pakeliui su vasara. Vladas Braziūnas: poezija – muzikinės prigimties menas

Pakeliui su vasara

2020.08.19 16:05

Pakeliui su vasara. Vladas Braziūnas: poezija – muzikinės prigimties menas

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Šiuolaikinės muzikos festivalis „Druskomanija“ šiemet prisistato šūkiu „Pirmi kartai“. Pirmą kartą festivalis vyksta ir sau neįprastu laiku – ne pavasarį, o vasaros pabaigoje. Apie pirmais kartais nuspalvintą seniausio Lietuvoje šiuolaikinės muzikos festivalio programą pasakoja „Druskomanijos“ meno vadovė, kompozitorė Juta Pranulytė.

„The Schwings Band“ prisistato kaip vintažinio džiazo, svingo ir Naujojo Orleano džiazo ansamblis. Kolektyvas ką tik išleido naują savo albumą, apie kurį studijoje pasakoja grupės narys, džiazo muzikantas, multiinstrumentalistas Remigijus Rančys.

Švęsdamas savo 30-ąjį gimtadienį, Vilniaus mažasis teatras atkuria legendinį Rimo Tumino spektaklį „Čia nebus mirties“. Šįkart jį režisuoja Gabrielė Tuminaitė, o būtent šį vakarą pastatymo fragmentus galima išvysti vis dažniau kultūrinių renginių erdve tampančiame Lukiškių kalėjimo komplekse. Nomedos Maldutytės pokalbis su režisiere Gabriele Tuminaite. Kolegė Indrė Kaminckaitė spektaklį prisimena su pačiu Rimu Tuminu.

Rubrikoje „Be kaukių“ šįkart svečiuojasi poetas, vertėjas, eseistas Vladas Braziūnas. Viename interviu sakęs: „Esu žmogus, kuriam svarbus lietuvių supratimas, kad gyvastį reikia saugoti“, šis poetas savo paties gyvą santykį su gimtine, šaknimis saugo tiek per baltiškojo pasaulėvaizdžio šniukštinėjimus savo kūryboje, tiek per gimtąja tarme rašomus eilėraščius. V. Braziūno tekstai nugula ne tik knygose, bet neretai tampa ir muzikos kūriniais, o kultūrinių įvykių akimirkas neretai matome ir per poeto fotoobjektyvą. Apie visą tai – pokalbis rubrikoje „Be kaukių“.

Ved. Rasa Murauskaitė ir Gerūta Griniūtė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su vasara

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.