Labas rytas, Lietuva I d. Parlamentarų delegacija bandys patekti į Baltarusiją: ar neteks apsisukti prie sienos?

Spaudos apžvalga su Gabriele Kloniūnaite.

Nesudėtinga, maloni ir itin kvapni veikla, įtrauksianti ir vaikus, ir suaugusiuosius. Taip 3D muilo gamybą apibūdina rankdarbių kūrėja Irina. Užsukime į jos kūrybines dirbtuves ir pasimokykime, kaip pasigaminti gražų, spalvingą, trimatį muilą.

Akmenės krašto muziejų pasiekė dėl pandemijos beveik pusmetį vėlavusi egzotinių drugelių siunta. Joje – apie šimtas iš Amazonės džiunglių kilusių gyvų drugių. Muziejus lankytojus stebina ir didžiausia Lietuvoje dieninių drugių kolekcija, kurią visą gyvenimą kaupė gydytojas, kolekcininkas Borisas Izenbekas. Kai kurių gamtoje nebepamatysi – jie išnyko dėl klimato kaitos.

Coco Chanel gimimo metinės: pirmoji atskleidė juodos spalvos elegantiškumą, rankines permetė per petį, jūreiviškus drabužius pavertė stilingu atostogų atributu. Prancūzų modeliuotoja išgarsėjo trumpa čarlstono laikų suknele, iki šiol vadinama „maža juoda suknele“. Chanel pirmoji atskleidė juodos spalvos elegantiškumą, rankines permetė per petį, jūreiviškus drabužius pavertė stilingu atostogų atributu. 1954 m. jai pavyko visus nustebinti „chanel“ stiliaus kostiumėliais, kurie tapo jos mados namų firminiu ženklu.

Rytą kviečiame pasitikti su naujais skaitiniais, kuriuos pristato LRT KLASIKOS vyresnioji redaktorė Jolanta Kryževičienė. Tarp jos atrinktų knygų šį kartą – rusų žurnalisto Michail Zygar „Imperija turi mirti“ ir Diana von Kopp „Skonio reikalas“.

Europos Vadovų Taryba žada tartis dėl priemonių prieš Baltarusijos režimą bet sankcijų. Kitą savaitę Lietuvos parlamentarų delegacija, vadovaujama Gedimino Krikilo, bandys pasiekti Baltarusiją ir įtikinti valdžios atstovus. Apie tai, ar pavyks šiai delegacijai visų pirma, kirsti sieną, pokalbis studijoje su politologu Laurynu Jonavičiumi.

„Jaukūs namai“ dairosi po lauko erdves. Šį kartą pakalbėkime apie nestandartinius sklypus ir kaip jų trūkumus paversti privalumais. Ką verta padaryti, norint ateityje sutaupyti ir laiko ir pinigų, o kokių klaidų nedaryti?

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau