Pakeliui su vasara. Modestas Pitrėnas – apie muziką, kuri išsklaido debesis

Pakeliui su vasara

2020.08.17 16:05

Pakeliui su vasara. Modestas Pitrėnas – apie muziką, kuri išsklaido debesis

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kino festivalis „Baltijos banga“ siūlo atrasti, pažinti ir pamėgti Baltijos šalių kiną. Apie Baltijos keliui skirtą festivalį pasakoja renginio direktorė Ieva Norvilienė ir programos sudarytoja Rasa Paukštytė.

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos centro tyrėjai Daivai Vilkelytei pavyko surasti LR Prezidento Aleksandro Stulginskio dienoraščio originalą, rašytą Krasnojarsko pataisos darbų lageryje. „Žmogus, turintis 39 laipsnių temperatūrą, neviltyje bando fiksuoti kas vyksta. Dramatiška, kad tai rašo šalies Prezidentas“,- sako Daiva Vilkelytė.

Dailininkė Giedrė Riškutė įkvėpimo semiasi gamtoje. Ji taip pat dėsto būsimiems dailės mokytojams. „Svarbu, kad žmogus jaustų kūrybinę laisvę“,- sako Giedrė Riškutė. Rubrikoje „Užeikite“ - pokalbis su menininke.

Rubrikos “Be kaukių” svečias – dirigentas, Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro meno vadovas ir vyriausias dirigentas Modestas Pitrėnas. Pokalbis apie populiarią ir akademinę muziką, apie naujus operos iššūkius ir kiek kitokią kūrybinę vasarą.

Ved. Gerūta Griniūtė ir Jolanta Kryževičienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su vasara

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.