Laba diena, Lietuva. Kokie galimi įvykių Baltarusijoje išeities scenarijai?

Politologė Dovilė Jakniūnaitė: Rusija nekartos Krymo scenarijaus

Baltarusijoje devintą dieną tęsiasi protestai. Į juos jungiasi įvairiausių įmonių bei didžiųjų gamyklų darbuotojai, šalies istorijoje tokio mąsto sukilimai vyksta pirmą kartą. Apie įvykius kaimyninėje šalyje LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ studijoje – pokalbis su politologe, profesore Dovile Jakniūnaite.

COVID-19 padariniai: paliečia ir darbingo amžiaus pacientus, išlieka iki 2 mėnesių

COVID-19 infekcijos atvejų nemažėja. Tačiau nemažai ir žmonių, kurie jau spėjo persirgti šia infekcija. Kokie yra infekcijos padariniai, kuo skundžiasi pasveikusieji? LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ studijoje – pokalbis su pulmonologe Edita Strumiliene.

Po priverstinės pertraukos kruizinių laivų sektorius sugrįžta į turizmo rinką

Po pusės metų pertraukos iš Italijos vakar pajudėjo pirmasis kruizinis laivas. Pandemijos metu kruiziniai laivai buvo įgavę neigiamą konotaciją, kadangi šie laivai dažnai tapdavo infekcijų židiniais, koronaviruso atvejis – ne išimtis. LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ studijoje vieši Justinas Vainilavičius, kuris supažindina su kruizinių laivų sektoriaus situacija.

Ramūs pokalbiai apie vilnos magiją

Vilnos vėlimas – pats seniausias audinių gaminimo būdas. Senojo amato subtilybes perpratusios vėlėjos produktus adaptuoja šiuolaikiniam žmogui. Veltinio meistrė Dalia Šileikytė iš Zarasų parodys, kaip gimsta šlepetės. Apsilankysime Poškonių kaime, Utenos rajone, pas Petrą ir Gražiną Bakėjus, kurie įkūrė vilnos karšyklą. Nuvykus į šeimos sodybą galima pamatyti, kaip vilna virsta siūlais, veltiniu ar šilta antklode. Kiekvienas vilnos apdorojimui naudojamas įrenginys turi savo istoriją, kai kurie net ne dešimtmečių, o šimtmečių. Nuvelti galima viską: ponia Gražina sako nesiimanti velti kilimo, bet tik todėl, kad sunku fiziškai, bet ir tai – įmanoma.

Politologas Linas Kojala: Rusija nori būti su tais, kurie turi faktinę valdžios kontrolę

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – politologo Lino Kojalos komentaras. Dėmesio centre, žinoma, įvykiai Baltarusijoje.

Maksimas Milta: įsijungę valstybinę Baltarusijos televiziją pamatytumėte vaizdus iš Dž. Orwello „1984“

Tiesiogiai iš Minsko – pokalbis su Europos humanitarinio universiteto komunikacijos vadovu Maksimu Milta.

Ginreta Megelinskienė: šiuo metu situacija nėra palanki, grįžtame į kovo mėnesį

Viena iš pagrindinių šiandienos aktualijų – kylantis COVID-19 infekcijos atvejų skaičius Lietuvoje. Epidemiologų manymu židiniai Kaune ir Vilniuje yra susiję. Reporterė Ugnė Korsakovaitė apie infekcijos protrūkį ir susidariusius židinius kalbasi su Visuomenės sveikatos centro atstove Ginreta Megelinskiene.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau