Ryto allegro. Zalcburgo festivalio direktorius apie tai, kodėl neatšaukė išskirtinio operos renginio per pandemiją

Ryto allegro

2020.08.17 07:05

Ryto allegro. Zalcburgo festivalio direktorius apie tai, kodėl neatšaukė išskirtinio operos renginio per pandemiją

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Pasaulio kultūros naujienos.

Apie fachverkinės architektūros Klaipėdoje ypatumus ir šiais metais čia baigtus restauravimo darbus su kultūros paveldo ekspertu Kęstučiu Demerecku ir bendrovės „Pamario restauratorius” vadovu Aldu Kliuku kalbasi Česlovas Burba.

Žygeivės Karolinos Ivanovaitės įspūdžiai iš kelionės piligriminiu šv. Jokūbo keliu „Camino Lituano“, kurį dauguma lietuvių atranda tik dabar, kai į užsienį keliauti nepatartina. Kalbina Irtautė Gutauskaitė.

„Knygos vaikams turi teikti džiaugsmo, o ne tik žinių, ir tuo pirmiausia turi būti įsitikinę mokytojai“,– sako Mariela Nagle, tarptautinio vaikų knygyno Berlyne įkūrėja. Apie naujausias knygų vaikams kūrimo, leidybos ir sklaidos tendencijas bei iššūkius pasaulyje pokalbis su M.Nagle, Hendriku Hellige, Frankfurto knygų mugės Vaikų literatūros ir meno knygų skyriaus vadovu, ir lietuvių iliustruotojais.

Rugpjūčio 18–22 d. Vilniuje vyks Tarptautinė naujojo teatro savaitė – tarptautinis teatro projektas, kurio metu žiūrovai išvys penkias premjeras, sukurtas jaunųjų menininkų, šįmet baigiančių teatro režisūros magistro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Kaip buvo kuriami baigiamieji darbai, spektaklių įvairovę ir juos siejančias temas, – atskleidžia jaunieji režisieriai Uršulė Bartoševičiūtė,

Lina Židonytė, Augustas Gornatkevičius ir LMTA Balkono teatro kuratorius Andrius Jevsejevas.

Ved. Alma Valantinienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.