Labas rytas, Lietuva II d. Rytoj prasideda tarptautinis šiuolaikinių menų festivalis „Contempo“

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ II-ąją dalį pradedame akrobatų pasirodymu.

Kaunas – pilnas kultūros. Jau rytoj laikinojoje sostinėje prasideda antrą kartą organizuojamas tarptautinis šiuolaikinių menų festivalis „Contempo“. Nuo rytdienos žiūrovai galės, kaip teigia organizatoriai, prisijaukinti įvairias Kauno ir jo aplinkinių miestelių aikštes. Studijoje besilankanti festivalio vadovė Gintarė Masteikaitė sako, kad pandemija programą pavertė tik dar įdomesne – teko adaptuotis ir ieškoti sprendimų, o ankščiau suplanuotus renginius nukelti į vėlesnį laiką. Plačiau apie festivalį – LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ studijoje, kurioje lankosi festivalio vadovė Gintarė Masteikaitė bei akrobatai Džiugas Kunsmanas ir Adrian Carlo Bibiano.

Lietuvoje daugėja renovuojamų dvarų – jų savininkai imasi iniciatyvos atkurti šalies paveldą. Atkurti dvarai tampa ir vietos kultūros židiniu. Tačiau dalis dvarų yra apleisti. Šių savininkai teigia nesulaukiantys bendradarbiavimo ir pagalbos iš valdžios.

Golden Parazyth – „Vasara“.

Šiuo metu turbūt kone kiekvieno namuose pavyktų rasti bent po vieną cukiniją. Ką daryti su šiomis gausiai užderėjusiomis daržovėmis – klausimas, į kurį atsakyti padės maisto tinklaraštininkė Ieva Greičiūnaitė. Tinklaraštininkė siūlo iš cukinijų pasigaminti kepsnelius – gana įprastą patiekalą, tačiau jos rekomenduojama versija – sveikesnė, turinti mažiau kalorijų ir maistingesnė.

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ rubrikoje „Ramūs pokalbiai“ – vilnos vėlimo magija. Vilnos vėlimas – pats seniausias audinių gaminimo būdas. Senojo amato subtilybes perpratusios vėlėjos produktus adaptuoja šiuolaikiniam žmogui. VeltInio meistrė Dalia Šileikytė iš Zarasų parodys, kaip gimsta šlepetės. Apsilankysime Poškonių kaime, Utenos rajone, pas Petrą ir Gražiną Bakėjus, kurie įkūrė vilnos karšyklą. Nuvykus į šeimos sodybą galima pamatyti, kaip vilna virsta siūlais, veltiniu ar šilta antklode. Kiekvienas vilnos apdorojimui naudojamas įrenginys turi savo istoriją, kai kurie net ne dešimtmečių, o šimtmečių. Nuvelti galima viską, ponia Gražina sako nesiima velti kilimo, bet tik todėl, kad sunku fiziškai, bet ir tai – įmanoma.

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ užbaigiame socialinių tinklų apžvalga su Audra Avižiūte bei žaidimu. Šį kartą akiratyje – nuotrauka iš taikių protestų Baltarusijoje.

Monique – „Jauni“.

Ved. Jovita Vitkauskė.