Ryto allegro. Operatoriaus Sauliaus Lukoševičiaus laimėjimai

Ryto allegro

2020.08.14 07:05

Ryto allegro. Operatoriaus Sauliaus Lukoševičiaus laimėjimai

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kultūrinių publikacijų apžvalga.

Klaipėdos Laikrodžių muziejuje atidaryta paroda „Porceliano dailės magija“ – antroji parodų ciklo „Laikrodžiai šalia karūnos“ dalis, skirta Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto 500-osioms metinėms paminėti. Su parodos kuratore Danute Menkute kalbėjosi Česlovas Burba.

Donato Puslio apžvalgoje – dviejų skandinavų rašytojų knygos: švedo Patriko Svenssono bestseleris „Apie ungurius ir žmones“ ir norvego Jono Fosse prozos kūrinių rinkinys „Vaizdai iš vaikystės“.

„Užtenka paeiti už kampo ir ten jau laukia istorija“, – taip į savo mylimą Vilnių žvelgia „Meno ir mokslo laboratorijos“ aktorė Marija Petravičiūtė, kviečianti į garsinį pasivaikščiojimą po Vilniaus senamiesčio kiemą. Pokalbis su M. petravičiūte ir aktoriumi Simonu Dovidausku apie naują audiogidą, trykštančią kūrybinę energiją ir fantazijos dovaną.

Operatoriaus Sauliaus Lukoševičiaus filmuotas trumpametražis filmas „Bound“ buvo pristatytas „Oskarų” kvalifikaciją turinčiame „Rhode Island“ festivalyje, o jo filmuotas bendros su Lietuva gamybos filmas „UNFOLDED“ laimėjo geriausio festivalio kino operatoriaus apdovanojimą. Pokalbis su Los Andžele studijuojančiu operatoriumi S. Lukoševičiumi apie festivalių pastebėtus filmus bei kūrybinį kelią.

Penktadienį trečią kartą Smiltynėje rengiamas meno festivalis „Mėlynoji juosta“ atsigręžia į gamtą ir ekologiją bendrystėje su žmogumi. Pokalbis su galerijos „si:said“ direktore Skaiste Marčiene.

Kėdainiuose prasideda festivalis „Broma Jazz 2020“, kurio pasirodymus galės išgirsti ir LRT Klasikos klausytojai. Gerūta Griniūtė atskleis įdomiausius festivalio aspektus.

Ved. Austėja Kuskienė.

logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau