Labas rytas, Lietuva I d. Per 10 dienų Lietuvą dviračiu apvažiavęs entuziastas: pamačiau, kokia ji įvairi

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ eterio I-oje dalyje – penktadienio rytas, kuris žymi rytoj atslinksiančią Žolinės šventę. Tačiau prieš ją darbus kartu su Jumis pradėjo merginų trio – Jovita Vitkauskė, Justė Tamošaitienė ir Gabrielė Kloniūnaitė. Čia pat – trumpa orų ir naujausių žinių apžvalgos, o po išsamios spaudos antraščių peržiūros keliamės prie pagrindinių laidos temų, apie kurias keliais sakiniais galite perskaityti štai čia.

Kino naujienos. Nors geri orai kviečia pažinti Lietuvą, kino teatrai ir toliau pristato naujus filmus. Į didžiuosius ekranus grįžta patobulinta Christopherio Nolano „Pradžia“, taip pat trileris apie karo šmėklas, „Švilpiko dieną“ primenantis „Palm springsas“ ir superherojus „Kosminis Samsamas“. Apie tai kino juostas – reportaže.

Tarsi miestas mieste: unikalus Pranciškonų vienuolynas. Pranciškonų vienuolyno kompleksas – vienas iš objektų, kurį verta aplankyti. Prieš kelionę į jį pasiklausykime gido pasakojimų. Vilniaus senamiestyje stovintis Pranciškonų vienuolynas kadaise sudarė tarsi atskirą miestą mieste. Tai seniausias Lietuvoje išlikęs vienuolynas, pradėtas statyti dar Gedimino laikais.

Dviračiu – Lietuvos kontūrais. Tokį iššūkį sau metė Marius Naruševičius, kuris Lietuvą apvažiavo per 10 dienų. Keliautojas pasakoja, kad pamatė, kokia Lietuva yra įvairi – buvo vietų, kur norėjosi sustoti ir ilgiau pasigrožėti gamta. Kokių dar įspūdžių parsivežė M. Naruševičius?

Po pagalbinio apvaisinimo kasmet gimsta po 400 vaikų. „Labas rytas, Lietuva“ eteryje – pokalbis apie šių paslaugų kompensavimą ir pagalbos šeimoms. Studijoje – Valstybinės ligonių kasos atstovė Daiva Berūkštienė ir Santaros klinikų vaisingumo centro akušeris-ginekologas Rimantas Gricius.

Kalendorius. Šiandien 60 gimtadienį mini britų atlikėja ir aktorė Sarah Brightman. Šio ryto „Kalendoriaus“ klausimas skamba taip: koks yra jos balso tembras?

Laidos I-ąją dalį užbaigia socialinių tinklų naujienų apžvalga su Gabriele Kloniūnaite.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau