Pakeliui su vasara. Dalius Abaris: seniai svajojau įveiklinti laivų elingą. Ir tai pavyko

Pakeliui su vasara

2020.08.13 16:05

Pakeliui su vasara. Dalius Abaris: seniai svajojau įveiklinti laivų elingą. Ir tai pavyko

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Vakar mirė poetas, žurnalistas, žurnalo „Verslo klasė“ redaktorius Aurelijus Katkevičius. „Nustoję skaityti, kaip ir nustoję komunikuoti vienas su kitu, nustosime būti žmonėmis“,- sakė Aurelijus Katkevičius interviu LRT radijui. Fragmentas iš laidos „Studija 50“ įrašo.

Išleista muzikologės profesorės Daivos Kšanienės monografija „Lyg nužengusi nuo A.Rubliovo freskos. Operos solistė Ona Glinskaitė“. Igno Gudelevičiaus pokalbis su autore ir knygos heroje.

„Kai žydų gyvenimas buvo sunaikintas, dokumentai neteko savo namų. Mūsų uždavinys yra dirbti su originalais ir bandyti atstatyti tą vaizdą“,- sako Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Judaikos tyrimų centro vadovė dr. Lara Lempertienė.

„Skrajojantis olandas“ man - milžiniškas iššūkis",- taip prieš Richardo Wagnerio operos vienetinę premjerą Klaipėdoje sakė pastatymo koncepcijos autorius Dalius Abaris. Žinomam renginių režisieriui, tarp kurių ir pagrindinės valstybės šventės, iššūkis pavyko: tai, kas rugpjūčio 1 - ąją įvyko uostamiesčio elinge, muzikai aptarinėja iki šiol, itin gerai vertina kritikai, garsas apie „Olando skrydį“ pasiekė ir užsienio kultūros bendruomenę. Koks yra sėkmės raktas? Dalius Abaris – su rubrika „Be kaukiųׅ“

Ved. Gabija Narušytė ir Jolanta Kryževičienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su vasara

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.