Žinios. Pabradėje baigiamos dvi savaites trukusios tarptautinės pratybos

Baltarusijoje tęsiasi protestai prieš Aliaksandro Lukašenkos režimą. Šiąnakt neišvengta susirėmimų, per kuriuos sužeista daugybė žmonių. Skelbiama, kad sulaikyta dar 700 žmonių. Iš viso areštinėse per 6 tūkstančius 7 šimtus.

Kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė savo „Twitter“ paskyroje paragino Baltarusijos prezidentą A. Lukašenką trauktis iš šalies, tęsiantis protestams prieš rinkimų rezultatų klastojimą. „Twitteryje“ ji angliškai parašė, kad diktatorius kruvinomis rankomis turi trauktis. „Tu pasirinkai savo likimą – neturi ateities Baltarusijos žemėje“, – rašo D. Grybauskaitė.

Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Baltarusija besirūpinančiais visuomenininkais, aptarti pagalbos priemonių žmonėms, kurie susiduria su valdžios represijomis bei galima humanitarine krize. teigė, kad Minskui šitas planas žinomas, bet reakcijos nėra.

Valdovų rūmuose pagerbti beveik 100 abiturientų, valstybiniuose brandos egzaminuose gavusių mažiausiai tris aukščiausius šimto balų įvertinimus.

Skundų sulaukusios profsąjungos su Valstybine darbo inspekcija tikrino Prienų rajone, Stakliškių miestelyje, dirbančių ugniagesių darbo sąlygas. Profsąjungos vadovai piktinasi, esą ugniagesiai verčiami patys remontuoti gaisrinės patalpas, vykstant remontui budi garaže, o gesinti gaisrų važiuoja po vieną. Ugniagesių vadovas neigia kaltinimus dėl papildomų priverstinių darbų, tačiau pripažįsta, kad trūkstant lėšų, tenka kviesti savanorius.

Prokuratūra praneša, kad gaisras Alytuje esančioje padangų perdirbimo gamykloje „Ekologistika“ valstybei padarė daugiau kaip 6-ių mln. eurų žalą. Byloje galutiniai įtarimai pareikšti septyniems fiziniams ir juridiniams asmenims, tarp jų – „Ekologistikos“ vadovas Juozas Cicėnas ir du darbuotojai bei pati bendrovė. Visi jie įtariami sistemingu aplinkos apsaugos priežiūros ir naudojimo taisyklių pažeidimu bei apgaulingu apskaitos tvarkymu.

Pabradėje baigiamos dvi savaites trukusios tarptautinės pratybos. Didžiausiose po karantino surengtose pratybose dalyvavo daugiau nei 1300 karių – jie derino karybos taktiką, prieš menamą priešininką pasitelkdami pėstininkų, prieštankinių ir artilerijos vienetus.

Bernardinų sodas Vilniuje vienam savaitgaliui tampa laukinės gamtos scena. Iš krūmų ir medžių lajos sklinda laukinių gyvūnų skleidžiami garsai. Organizatoriai, Vilniaus kultūros centras, teigia, kad taip parko lakytojams siūlo susimąstyti apie natūraliose buveinėse gyvenančius pasaulio gyvūnus.

Sportas. Orai.

Ved. Ignas Krupavičius

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau