Siaubo ir įtampos meistras: sukurti filmo Hitchcockui neužtekdavo – mėgdavo vaidinti ir pats

Žymusis filmų kūrėjas Alfredas Hitchcockas gimė Londone, Jungtinėje Karalystėje. Prieš pradėdamas kurti filmus kurį laiką dirbo inžinieriumi, tačiau 3-ajame dešimtmetyje pasuko į kino industriją. 1939-aisiais A. Hitchcockas persikėlė į Holivudą, kur sukūrė savo pirmą amerikietišką filmą „Rebecca“, įvertintą Kino akademijos nominacija.

Pirmieji jo filmai buvo nebylūs, vėliau perėjo prie garsinių. A. Hitchcocko darbų sąraše – per pusę šimto juostų, tapusių kino klasika: „Paukščiai“, „Langas į kiemą“, „Svaigulys“. A. Hitchcockas dar vadinamas „saspenso meistru“, sumaniai atitolindavusiu tai, kas neišvengiama. A. Hitchcockas padarė didelę įtaką kine detektyvo ir trilerio žanrams. Įsigijęs teisę ekranizuoti romaną „Psichopatas“ A. Hitchcockas pradėjo siaubo filmų meistro karjerą ir įsirašė į kino istoriją.

Sukurti filmo A. Hitchcockui neužtekdavo – jis savo juostose mėgdavo pats vaidinti antraplanius vaidmenis. Nors buvo nominuotas net penkiems „Oskarams“ – nėkart šio apdovanojimo pats negavo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau