Labas rytas, Lietuva I d. Raudonasis Kryžius pradeda kampaniją, nors lietuviai libaniečiams aukoja ir neraginti

Rugpjūčio 13 d. LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ pradžioje – tradicinė svarbiausių aktualijų apžvalga. Šįkart ji – su Juste Tamošaitiene ir Modestu Naudžiumi. Tuomet – Mahmood daina „Soldi“ ir dėmesys spaudos puslapiams su Ugne Sipare ir M. Naudžiumi.

Klaipėdoje – vienintelis kalvystės muziejus šalyje: viskas prasidėjo nuo aštuonių sunkvežimių kryžių. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ susipažinkime su Klaipėdoje esančiu vieninteliu Lietuvoje kalvystės muziejumi. Muziejaus įkūrėjas Dionyzas Varkalis pasakoja apie muziejaus ekspozicijos įkūrimą ir istorinę miesto kalvę.

Biplan – „Kapitonai“.

Fotografas fiksuoti tūkstančio europiečių veidų išvyko mėlynu autobusiuku: stabtelėjo ir Vilniuje. Lietuvoje neseniai viešėjo fotografas Carstenas Sanderis, mėlynu autobusiuku keliaujantis po visą Europą. Šalių sostinėse jis susitinka su žmonėmis ir juos fotografuoja. C. Sanderio tikslas – tūkstantis europiečių veidų. Jų portretais fotografas siekia priminti apie Europą kaip taikaus sugyvenimo pagrindą. Su fotografu susitiko ir pasikalbėjo mūsų kolegos.

Siaubo ir įtampos meistras: sukurti filmo Hitchcockui neužtekdavo – mėgdavo vaidinti ir pats. Žymusis filmų kūrėjas Alfredas Hitchcockas gimė Londone, Jungtinėje Karalystėje. Prieš pradėdamas kurti filmus kurį laiką dirbo inžinieriumi, tačiau 3-ajame dešimtmetyje pasuko į kino industriją. 1939-aisiais A. Hitchcockas persikėlė į Holivudą, kur sukūrė savo pirmą amerikietišką filmą „Rebecca“, įvertintą Kino akademijos nominacija. Pirmieji jo filmai buvo nebylūs, vėliau perėjo prie garsinių. A. Hitchcocko darbų sąraše – per pusę šimto juostų, tapusių kino klasika: „Paukščiai“, „Langas į kiemą“, „Svaigulys“. A. Hitchcockas dar vadinamas „saspenso meistru“, sumaniai atitolindavusiu tai, kas neišvengiama. A. Hitchcockas padarė didelę įtaką kine detektyvo ir trilerio žanrams. Įsigijęs teisę ekranizuoti romaną „Psichopatas“ A. Hitchcockas pradėjo siaubo filmų meistro karjerą ir įsirašė į kino istoriją. Sukurti filmo A. Hitchcockui neužtekdavo – jis savo juostose mėgdavo pats vaidinti antraplanius vaidmenis. Nors buvo nominuotas net penkiems „Oskarams“ – nėkart šio apdovanojimo pats negavo.

Kaitrą keičia vėsa: artimiausiu metu vyraus „normalių orų gerbėjų dienos“. Išaušo ketvirtadienis, tad LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ metas jau tradicinei orų apžvalgai. Šįkart ji – su meteorologu Silvestru Dikčiumi. Pasak jo, rytas išaušo vėsokas – kai kur temperatūra siekė vos šešis laipsnius šilumos. „Normalių orų gerbėjų diena“, – šypsosi S. Dikčius. Ir, žinoma, priduria, kas laukia artimiausiomis dienomis.

James Arthur – „Naked“.

Kviečia paremti sprogimo nuniokotą Libaną: pusė šalies gyveno skurde dar iki katastrofos. Rugpjūčio 4 d. Libano sostinės Beiruto uoste nugriaudėjo milžiniškas sprogimas, prilygęs 3,3 balo žemės drebėjimui ir nusinešęs daugiau nei 150 žmonių gyvybes. Daugiau nei 6 tūkst. žmonių buvo sužeisti, o virš 300 tūkst. gyventojų liko be namų. Libanui šiuo metu reikia pagalbos – apie ją LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ kalbamės su Lietuvos Raudono Kryžiaus generaline sekretore Gintare Guzevičiūtė. Šiandien startuoja paramos Libano Raudonajam Kryžiui akcija, kurioje svarbus kiekvienas euras. G. Guzevičiūtė džiaugiasi: jos teigimu, lietuviai seka įvykius pasaulyje ir dar prieš paramos kampanijos paskelbimą kreipėsi į Lietuvos Raudonąjį Kryžių su noru prisidėti.

Nužydėjus aguonoms, smalsuoliai traukia į saulėgražų laukus: ūkininkas tikisi, kad šių liks ir jam. Dar visai neseniai socialinėse interneto erdvėse mirgėjo nuotraukos iš raudonuojančių aguonų laukų. Joms nužydėjus smalsuoliai atrado naują vietą fotosesijoms – saulėgrąžų laukus. Vienas tokių, tapęs tikru turistų traukos centru, – vos keli kilometrai už Panevėžio. Pirmą kartą pabandęs auginti vadinamas saulės gėles, ūkininkas Simonas Barzda pripažįsta nesitikėjęs sulaukti tiek dėmesio. Pokalbis su juo – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“.

Sia – „Together“.

Raštininkas, mokytojas, žurnalistikos džentelmenas: internautai gedi išėjusio Aurelijaus Katkevičiaus. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – ir socialinių tinklų apžvalga. Šįkart ji – su LRT TELEVIZIJOS prodiuseriu Modestu Naudžiumi. Jo teigimu, vakar lietuviškame „Facebooke“ įvykius Baltarusijoje ir koronaviruso situaciją Lietuvoje nustelbė kita liūdna žinia – žurnalisto, tinklaraštininko, vieno pirmųjų viešųjų ryšių specialisto Aurelijaus Katkevičiaus mirtis.

Ved. U. Siparė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau