Kosmoso departamentas. Stebėtinai artima visata

Kosmoso departamentas

2020.08.14 11:05

Kosmoso departamentas. Stebėtinai artima visata

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kėdainių rajone esančioje Simo ir Vidos Šatkauskų „Garsios tylos sodyboje ir observatorijoje“ prie žvaigždžių galima priartėti stebėtinai arti. Kosmoso entuziastas Simas Šatkauskas įvairiausiais visatos kampeliais domisi nuo vaikystės, o šiandien savo atradimais dalijasi su užsakančiais į jo namų observatoriją bei veda edukacijas vaikams mokyklose. Jis pasakoja, kuo visatos tyrinėjimai gali praturtinti ir įkvėpti.

Kita tema – Lietuvoje pirmąkart gamtosaugos tikslais išardyta užtvanka – tai Bražuolės upelio užtvanka Neries regioniniame parke. Kodėl to reikėjo ir kaip į užtvankas žiūri aplinkosaugininkai, pasakoja Lietuvos gamtos fondo ekspertė Karolina Gurjazkaitė.

Ved. Sigita Vegytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Lietuviai ne tik žaidžia krepšinį, bet ir… jį tyrinėja. Mokslas – sritis, kurioje pas mus vyksta daug įdomių ir svarbių dalykų. Tik ne visada apie juos žinome! Mūsų misija – kad tai pasiektų jūsų ausis. Kosmosas, fizika, gamta, medicina, istorija, menas, psichologija ir visa kita, ką tyrinėja mūsų mokslininkai. Laida transliuojama penktadieniais 11.05 val.

Kiti laidos epizodai

Kosmoso departamentas

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.