Žinios. Lietuva sieks, kad už padėtį Baltarusijoje atsakingi asmenys sulauktų europinių sankcijų

Pasak užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus, Lietuva sieks įtikinti Europos Sąjungą, kad prie represijų ir rinkimų klastojimo Baltarusijoje prisidėjusiems asmenims būtų įvestos sankcijos. Seimo opozicija nori, kad Lietuva Baltarusijos režimo atstovams įvestų ir nacionalines sankcijas, tačiau, pasak L. Linkevičiaus, tai bus svarstoma tik nepavykus rasti europinio sprendimo. Seimo Užsienio reikalų komitetas taip pat siūlo Aliaksandro Lukašenkos apskritai nepripažinti legitimiu Baltarusijos vadovu. Pagalbos protestuojantiems prašo į Seimą atėję Baltarusijos opozicijos atstovai.

Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai rytoj per vaizdo konferenciją aptars padėtį Baltarusijoje. Prieš rinkimų klastojimą protestuojantys baltarusiai į gatves išėjo trečią naktį iš eilės. Nors protestuotojų, atrodo, mažiau, specialiųjų pajėgų smurtas tebėra beribis.

Lietuvoje praėjusią parą patvirtini 26 nauji koronaviruso atvejai, iš jų – 6 įvežtiniai. Dar 6 atvejai siejami su židiniu Nacionaliniame operos ir baleto teatre. Iš viso su šiuo protrūkiu siejama 12 žmonių. 3 atvejai per vakar parą registruoti Kaune, jie siejami su protrūkiu Kauno senamiestyje veikiančiame „Adform kiemelyje“. Vienas iš asmenų yra darbuotojas, kiti – sąlytį turėję asmenys. Iš viso su šiuo židiniu dabar siejami 7 atvejai, įskaitant patvirtintus per vakar. 1 atvejis Kauno apskrityje siejamas su židiniu ekskursijoje „Išlaužas – Tauragė“.

Nors situacija dėl koronaviruso negerėja, Vyriausybė nutarė leisti uždarose erdvėse vykstančiuose renginiuose dalyvauti iki 600 žmonių. Toks ribojimas bus taikomas nuo artėjančio sekmadienio iki rugpjūčio pabaigos. Nuo rugsėjo 1 d. dalyvių skaičius nebebus ribojamas, tačiau išliks prievolė laikytis visų saugos priemonių. Vyriausybės sprendimu, į Lietuvą bus leidžiama netrukdomai atvykti užsienio studentams, investuotojams, taip pat baltarusiams, siekiantiems patekti į šalį „ypatingais humanitariniais tikslais“. Atvykti į Lietuvą galės ir sporto medicinos personalo darbuotojai. Šioms grupėms nebus taikomi įprastiniai Lietuvos draudimai, įvesti dėl siekio suvaldyti koronaviruso pandemiją. Visgi, atsižvelgiant į esamą COVID-19 situaciją ir tendencijas, dar mėnesiui, iki rugsėjo 14 d., pratęsta šalies vidaus sienų kontrolė oro ir jūrų uostuose.

Būsimasis Demokratų partijos kandidatas į Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prezidentus Joe Bidenas savo viceprezidente pasirinko senatorę iš Kalifornijos Kamalą Harris. Įtakingi demokratai tokį apžvalgininkų prognozuotą sprendimą sveikina. K. Harris – pirmoji juodaodė kandidatė į JAV viceprezidento postą. Tuo metu Donaldo Trumpo kampanija politikę jau puola: vadina ją apgavike ir kariųjų radikale.

Iki parlamento rinkimų Lietuvoje likus mažiau nei 2 mėn., situacija partijų reitingų lentelėje toliau kaista. Kone metus iki įvesto karantino Lietuvoje pagal populiarumą užtikrintai lyderiavę konservatoriai antrą mėnesį iš eilės nusileidžia valdantiesiems „valstiečiams“. Naujienų agentūros ELTA užsakymu „Baltijos tyrimų“ liepą atlikta apklausa rodo, kad už „valstiečius“ balsuotų kiek daugiau nei 15 proc. respondentų, už konservatorius – beveik 13 proc. Tuo tarpu jau kurį laiką trečioje vietoje įsitvirtinusių socialdemokratų reitingas ėmė kristi – pastarųjų visuomenės apklausų duomenimis, jų populiarumas sumenko kiek daugiau nei 3 procentiniais punktais.

Policijos duomenimis, šį sezoną padaugėjo motociklininkų sukeltų avarijų, jose jau žuvo 9 motociklų vairuotojai. Pasak policijos pareigūnų, pagrindinė nelaimių priežastis – didelis greitis. Kelios skaudžios nelaimės pastarosiomis savaitėmis įvyko ir Šiaulių rajone, todėl čia surengta nemokama prevencinė akcija, per kurią motociklininkai galėjo patobulinti vairavimo įgūdžius.

Kauno savivaldybė su įmone „Autokausta“ pasirašė sutartis dėl Dariaus ir Girėno stadiono rekonstrukcijos ir mokslo muziejaus „Mokslo sala“ statybos Nemuno saloje.

Sportas. Naujasis Kauno „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Martinas Schilleris kimba į darbus.

Vilniuje, Fabijoniškų baseine, baigėsi 2 d. vykusios Lietuvos plaukimo federacijos sprinto taurės varžybos, kuriose buvo išdalyti 28 medalių komplektai. Dėl jų varžėsi 260 sportininkų – visi geriausi šalies plaukikai, išskyrus saviizoliacijoje dabar esantį Simoną Bilį.

Orai.

Ved. Ignas Andriukevičius.