Laba diena, Lietuva. Korgius mėgsta ne tik karalienė Elžbieta II: Lietuvoje – pirmosios jų lenktynės

ES vis garsiau kalba apie sankcijas Baltarusijai: šios paveiktų ir Lietuvos ekonomiką. Situacijai Baltarusijoje nerimstant, jau kalbama, kad Europos Sąjungai teks grįžti prie sankcijų šiai šaliai, o tai aktualu ir Lietuvai. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ „SME Finance“ ekonomistas Aleksandras Izgorodinas sako, kad įvedus sankcijas yra keletas ir mūsų šalį paliesiančių rizikų, bet didžiausioji – importo sritis. Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius priduria: į kaimyninėje valstybėje susidariusią situaciją reaguoti būtina – įmanomos tiek personalinės, tiek finansinės sankcijos.

Skvernelis pabrėžė: pirminė Europos sostinių reakcija į situaciją Baltarusijoje – švelniai tariant nuvilianti. Trečiadienį posėdžio metu Vyriausybė nustatė, kad rugpjūčio 16–31 d. dalyvių skaičius uždarose erdvėse gali būti didinamas iki 600 asmenų. Nuo rugsėjo 1 d. dalyvių skaičius nebebus ribojamas, tačiau bus svarbu vadovautis Valstybės ekstremalių situacijų operacijų centro vadovo sprendimais dėl sąlygų užtikrinimo (atstumai, apsaugos priemonės ir kt.), rašoma pranešime. Po Vyriausybės posėdžio ir pasitarimo spaudos konferencijoje žurnalistams pasiteiravus, kodėl, atsižvelgiant į aplinkybes, renginių sąlygas nuo rugsėjo planuojama švelninti, ministras pirmininkas Saulius Skvernelis teigė, kad šiuo metu laikomasi anksčiau priimto plano. Plačiau apie tai – spaudos konferencijos po Vyriausybės posėdžio įraše.

Naujienų rentgenas. Vilkas avies kailyje: rusiška propaganda gudriai slepiama ir animaciniuose serialuose. Tęsiasi portalo LRT.lt projektas „Naujienų rentgenas“. Šįkart – apie propagandą, paslėptą kultūroje, pramogose, mene. LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ studijoje svečiuojasi minėto portalo žurnalistė Aida Murauskaitė ir Europos Sąjungos Ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto narė Indrė Vareikytė. „Rusijos filmai ir animaciniai serialai Lietuvoje yra labai populiarūs – tarp jų ir tie, kuriuose driekiasi gudriai paslėpta propagandos linija“, – sako A. Murauskaitė. Jai antrina ir I. Vareikytė: tiesmuka propaganda mūsų šalyje nebėra tokia paveiki, tad ieškoma vis įmantresnių būdų ją ištransliuoti.

Kremliaus propagandos variklis nestoja: skelbia apie į Ukrainą neva pasiųstus Lietuvos karius. Rusijos žiniasklaidoje pasirodė žinutės apie Lietuvos karius, neva pasiųstus į Rytų Ukrainą. Lietuvos kariuomenės atstovai sako, kad tokia informacija yra melaginga, ir atkreipia dėmesį: tai ne pirmas atvejis. Plačiau apie tai LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – Lietuvos kariuomenės gynybos štabo atstovas kpt. Andrius Dilda.

Bideno pasirinkimas: viceprezidente mato „bebaimę kovotoją už paprastus žmones“ Kamalą Harris. Antradienio vakarą Juntinių Amerikos Valstijų (JAV) Demokratų partijos kandidatas į prezidentus Joe Bidenas pasirinko savo favoritę į viceprezidento postą. Ja tapo Kamala Harris, kurios gyvenimo aprašyme – darbas JAV Senate, Kalifornijos generalinės prokurorės, taip pat San Francisko apygardos advokatės pareigos. K. Harris gali tapti pirmąja afromerikiete JAV viceprezidento poste. Plačiau apie tai LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – su užsienio naujienų redaktore Živile Raškauskaite.

Po matematikos egzamino fiasko – džiugi žinia: peržengusiųjų minimalų konkursinio balo slenkstį padaugėjo. Po matematikos egzamino fiasko, švietimo ministras džiaugiasi, kad šiemet daugėja jaunuolių, perlipusių minimalų konkursinio balo slenkstį. Šiandien jų – daugiau nei pernai po visų stojimų etapų. Į viršų labiausiai šovė pedagogikos studijos – pernai jas pasirinko kiek mažiau nei pusė tūkstančio jaunuolių, šiemet norinčiųjų – per 2 tūkst. Vis dėlto ekspertai perspėja – didesnis studentų skaičius nereiškia, kad jie baigs mokslus, o, jei ir baigs, ne visada norės dirbti mokytojais. Plačiau apie situaciją LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – švietimo ministras Algirdas Monkevičius, Kauno technologijos universiteto dekanas dr. Ainius Lašas, Laisvosios rinkos instituto ekspertė Marija Vyšniauskaitė ir abiturientai Lukas Šipkauskas, Paulina Davidonytė bei Gabija Mackevičiūtė.

Ardant lėktuvus – staigmenos: tenka rasti ir afrikietiškų tarakonų. Kauno oro uosto angare – nekasdieniai darbai. Čia ardomas 1997 m. gamintas lėktuvas, skraidęs 38 tūkst. valandų Afrikoje ir Europoje. Paskutinės jį naudojo Nigerijos oro linijos. Kokios detalės brangiausios ir ką įdomaus ardant lėktuvą randa darbuotojai, pasakoja LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ reporterė Jūratė Anilionytė ir „FL Technics“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Juozas Lapeika.

Šiemet keliuose žuvus jau 9 motociklininkams – akcija vairavimo įgūdžiams tobulinti. Policijos duomenimis, šiemet itin padaugėjo avarijų, kuriose nukentėjo motociklininkai. Lietuvoje šiemet žuvo 9 motociklininkai, 2 iš jų – Šiaulių rajone. Todėl rajono autodrome nuspręsta surengti nemokamą vairavimo įgūdžių tobulinimo akciją motociklininkams. Kaip jiems sekėsi, pasakoja LRT TELEVIZIJOS reporterė Aina Mizgirdė ir policijos pareigūnai: Kristina Strelcovienė bei Edgaras Kiaušinis.

Lietuvoje pirmąsyk lenktyniaus korgiai: tai – labai prieraišus ir visada alkanas šuo. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – reti svečiai! Studijoje lankosi korgė Morta. O korgius mėgsta ne tik Jungtinės Karalystės karalienė Elžbieta II – šios veislės gerbėjų netrūksta ir Lietuvoje. Mūsų šalyje šiandien kaip tik vyks pirmosios korgių lenktynės! Apie jas ir, žinoma, šią nuostabią šunų veislę plačiau pasakoja korgės Mortos šeimininkas Nikas Samuolis.

Jei saugiai maudytis, tai Nidoje: stipriausi pajūrio gelbėtojai čia varžosi dėl geriausiojo titulo. Nidoje šiandien maudytis saugiausia: čia suvažiavo patys stipriausi pajūrio gelbėtojai. Jie varžosi Lietuvos vandens gelbėtojų čempionate. Kaip gelbėtojams sekasi, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ domisi reporterė Jovita Gaižauskaitė, į kurios klausimus atsako Klaipėdos gelbėtojų vadovas Aleksandras Siakki ir čempionato teisėjas Donatas Jenčauskas.

Baltarusijoje – taikus baltai apsirengusių moterų mitingas ir sulaikytųjų klyksmai. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – ir socialinių tinklų apžvalga. Šįkart ji – su LRT RADIJO žurnalistu Dariumi Matu. Socialiniuose tinkluose pagrindinė tema nesikeičia – internautai stebi įtemptą situaciją Baltarusijoje. Kita tema – reakcijos į kandidato į Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento postą Joe Bideno pasirinkimą: jis viceprezidento poste mato Kamala Harris.

Ved. Jovita Vitkauskė.