Ryto allegro. Estijos rašytojų sąjungos pirmininkas: norėdami sužinoti apie Baltijos šalių literatūrą, įžengiame į neatrastą teritoriją

Ryto allegro

2020.08.12 07:05

Ryto allegro. Estijos rašytojų sąjungos pirmininkas: norėdami sužinoti apie Baltijos šalių literatūrą, įžengiame į neatrastą teritoriją

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kultūros naujienos spaudoje.

Legendiniame Kauno gumos fabrike „Inkaras“ vienu metu dėl pramogos buvo apgyvendinta gyva lama. Šios ir kitos įdomybės – bendruomenių laboratorijos „Mažosios istorijos“ parodoje apie fabriko veiklą.

Su rubrika „Kalbos rytas“ - apie kalbų mokymąsi, geriausiai veikiančius metodus ir norą susikalbėti, o ne kalbėti tobulai. Apie tai pasakoja serbas, Lietuvių kalbos instituto Sociolingvistikos centro darbuotojas Vukas Vukotičius.

Donatas Puslys kalbina Vilniaus universiteto tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentą, knygos „Ar galime prognozuoti Seimo rinkimus?“ mokslinį redaktorių.Mažvydą Jastramskį. Kaip susijęs pasirinkimas balsuoti su pasirinkimu, už kokią futbolo komandą sirgti?

Lietuvoje praėjusią savaitę viešėjo Latvijos ir Estijos rašytojų sąjungų vadovai. Estas Tiito Aleksejev teigia, kad Baltijos šalių literatūra – neatrasta teritorija, tačiau yra būtina, norint pažinti šių šalių istoriją. Latvis Arno Jundze pastebi, kad Baltijos šalių gyventojai nustojo domėtis vieni kitų literatūra, nes tiesiog pavargo nuo „priverstinės kaiminystės“ sovietmečiu. Kaip sudominti užsienio skaitytoją? Kokios naujausios latvių ir estų literatūros tendencijos? Kaip Baltijos šalys tvarkosi su istorine atmintimi literatūroje?

Domanto Razausko muzikinių naujienų apžvalgoje: norvegiškas džiazas kormoranams, modernaus violončelės koncerto premjera ir ilgai lauktas amerikiečių saksofonininko Joshua Redmano grupės albumas.

Ieva Buinevičiūtė papasakos apie Justino Hurwitzo muziką filmui „Pirmasis žmogus“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.