Laba diena, Lietuva. Ekspertų komentarai apie įvykius Baltarusijoje: gimsta baltarusių tauta tokia, kokios dar nebuvo

Baltarusijos opozicijos kandidatė komentuoja savo apsisprendimą atvykti į Lietuvą: visa ši kampanija mane labai užgrūdino ir suteikė tiek jėgų, kad galėjau ištverti

Baltarusijos opozicijos kandidatė prezidento rinkimuose Sviatlana Cichanouskaja atvyko į Lietuvą ir yra saugi, BNS antradienį sakė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

„Žinote, aš manau, kad visa ši kampanija mane labai užgrūdino ir suteikė tiek jėgų, kad galėjau ištverti. Bet turbūt likau ta silpna moteris, kokia buvau iš pradžių. Aš pati priėmiau labai sunkų sprendimą ir jį priėmiau absoliučiai savarankiškai: nei draugai, nei artimieji, nei būstinė, nei Siarhejus jokiu būdu negalėjo jo tiesiog paveikti.

Ir aš žinau, kad daugelis mane supras, daug kas mane smerks, o daugelis manęs nekęs. Be, žinote, neduok Dieve susidurti su tokiu pasirinkimu, su kuriuo susidūriau aš. Todėl, žmonės, rūpinkitės savimi, prašau, – nė viena gyvybė neverta to, kas vyksta dabar. Vaikai yra svarbiausias dalykas mūsų gyvenime“, – pakomentavo S. Cichanouskaja.

Ambasadorius Petras Vaitiekūnas: Lietuvai svarbu, kad Cichanouskajos klaidos ir veiksmai netaptų Lietuvos klaidomis

LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ studijoje – pokalbis su ambasadoriumi Petru Vaitiekūnu, kuris komentuoja Baltarusijoje prezidento rinkimų metu susiklosčiusią situaciją ir pasirodžiusius Sviatlanos Cichanouskajos įrašus.

Vykintas Pugačiauskas: ir protestuotojai, ir OMON pareigūnai jau keičia taktiką, protestai decentralizuojasi

LRT televizijos laidos „Laba diena, Lietuva“ studijoje – LRT užsienio naujienų redaktorius Vykinto Pugačiausko komentaras apie vieną pagrindinių šių dienų aktualijų – protestus Baltarusijoje.

Gediminas Kirkilas: Cichanouskają galima laikyti išrinktąją prezidente, Lukašenka nenumatė, kad ji turės tokį palaikymą

LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ studijoje – pokalbis su Gediminu Kirkilu bei Rasa Juknevičienė. Pašnekovai komentuoja šviežiai įvykusius prezidento rinkimus Baltarusijoje bei Sviatlanos Cichanouskajos atvykimą į Lietuvą.

Vadimas Vileita: nemanau, kad yra buvę tokių įvykių Baltarusijos istorijoje, kuomet darbininkai reikalautų paleisti politinius kalinius

LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ – pokalbis su vertėju Vadimu Vileita, kurio mama šiuo metu yra Baltarusijoje. Anot jo, Baltarusija šiuo metu išgyvena lūžio tašką savo šalies istorijoje.

Ornitologas: žuvėdros be poilsio gali nukeliauti maždaug nuo Lietuvos iki Ukrainos

LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ studijoje lankosi ornitologas Gediminas Petkus, kuris pasakoja apie jį bei kitus paukščių tyrinėtojus nustebinusius upinių žuvėdrų skrydžius. Ornitologas žiūrovus supažindina su šaltiniais, kuriuose galima rasti įdomių faktų bei duomenų apie žuvėdrų žiedavimą bei keliones.

Gera žinia poilsio gamtoje mėgėjams: per Kurtuvėnų regioninį parką nusidrieks rekordinio ilgio pažintinis takas

Regioniniai parkai vos spėja skaičiuoti lankytojus. Manoma, kad kitąmet parkai sulauks dar daugiau lankytojų – per Kurtuvėnų regioninį parka nusidrieks ilgiausias Baltijos šalyse pažintinis takas. Apie Kurtuvėnų regioninio parko lankytinas vietas bei artimiausius planus pasakoja Kurtuvėnų regioninio parko kraštotvarkininkas Darius Ramančionis.

Internetas ūžia nuo komentarų apie Cichanouskajos atvykimą į Lietuvą: dėl ramios ir lėtos reakcijos į įvykius – kirčiai prezidentui

LRT TELEVIZIJOS laidą „Laba diena, Lietuva“ užbaigiame socialinių tinklų apžvalga su Audra Avižiūte. Šiandien dėmesio centre – išrinktosios Baltarusijos prezidentės atvykimas į Lietuvą.

Ved. Deividas Jursevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau