Ryto allegro. Režisierius ir aktorius Jonas Buziliauskas apie mėgėjų teatrą Lietuvoje ir pasaulyje

Ryto allegro

2020.08.11 07:05

Ryto allegro. Režisierius ir aktorius Jonas Buziliauskas apie mėgėjų teatrą Lietuvoje ir pasaulyje

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Pandemijos įtaka šiuolaikinio meno pasauliui kuratorės Justės Jonutytės komentare.

VDA galerijoje „Titanikas“ – tapytojo, grafiko Žygimanto Augustino paroda „500”, dedikuojama Lenkijos karaliaus Lietuvos didžiojo kunigaikščio Žygimanto Augusto 500-osioms gimimo metinėms. Birutės Rutkauskaitės reportažas.

Šiemet Tovės Jansson (1914-2001) Troliams Mumiams – 75 metai. Literatūros tyrėjos Eglės Baliutavičiūtės įžvalgos ir įspūdžiai iš Klovharun salos, kurioje –Tovė Jansson ir Tuulikki Pietilä beveik 30 metų leisdavo vasaras. Kokią įtaką meilė saloms turėjo kūrybai?

„Labai bloga frazė „...et, mėgėjų teatras“, – sako Anykščių kultūros centro teatro režisierius ir aktorius Jonas Buziliauskas, suvokiantis mėgėjų teatrą kaip bendraminčių klubą. Apie darbą su norinčiais vaidinti žmonėmis, teatrinį judėjimą Lietuvoje bei pasaulyje ir kodėl mūsų šalyje tokia didelė skirtis tarp mėgėjų ir profesionalių teatrų, pokalbis su J. Buziliausku.

Naują Vilniaus istoriografinį pasakojimą – Ludwiko Czarkowskio atsiminimus „Vilnius 1867-1875“ –pristato knygos vertėjas fotomenininkas Stanislovas Žvirgždas.

Kokia muzika skambės šią savaitę Klasikos koncertų salėse, apžvelgia muzikologė Rasa Murauskaitė.

Ved. Alma Valantinienė.

logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.