Žinios. Ambasados protokolas rodo, kad Vilniuje Tichanovskają palaikė dvigubai daugiau balsavusiųjų

Baltarusijoje per susidorojimą su protestuotojais 9 dešimtys sužeista, o sulaikyta per 3 tūkst. Žinia apie žuvusįjį nepatvirtinta. Valdžios teigimu, Aliaksandras Lukašenka gavo 80 proc. balsų, bet opozicijos kandidatė Sviatlana Tichanovskaja, kuriai valdžia skyrė 10 proc., pareikalavo jai perduoti valdžią. Minios išėjo į gatves Minske ir dešimtyse miestų, kai kur OMONas stojo į protestuotojų pusę, o rinkimų komisijos paskelbė tikruosius skaičius. Iki paryčių protestai numalšinti, bet opozicija žada rinktis vėl.

Vokietija pareiškė abejojanti rinkimų Baltarusijoje rezultatais, o Europos Komisija ragina balsus skaičiuoti sąžiningai. Europos Vadovų Tarybos pirmininkas parašė, kad smurtauti prieš protestuotojus nedera ir paragino užtikrinti žodžio ir susirinkimų laisvę bei pagrindines teises. Lenkija paprašė rengti skubų Europos Sąjungos vadovų posėdį. Jos premjeras pareiškė, kad Bendrija turi paremti Baltarusijos žmonių laisvės siekį. Varšuva sako, kad Europos Sąjunga, norėdama būti pasauline veikėja, turi sureaguoti į tai, kas dedasi prie jos sienų.

Rinkimų apylinkės Baltarusijos ambasadoje Vilniuje protokolas rodo, kad balsavusieji prezidento rinkimuose opozicijos kandidatei išreiškė dvigubai didesnę paramą nei dabartiniam šalies vadovui. Nepriklausomų stebėtojų persiųstame nufotografuotame rinkimų apylinkės Vilniuje protokole skelbiama, kad už Svetlaną Cichanouskaja balsavo 318 rinkėjų, už Aliaksandrą Lukašenką – 157. Baltarusijos ambasada Lietuvoje rinkimų duomenų nekomentuoja, tačiau patvirtino, kad stebėtojams buvo sudaryta galimybė susipažinti su galutiniu protokolu. Tuo metu Lietuvos ir Lenkijos prezidentai paragino Baltarusijos valdžią nenaudoti jėgos prieš protestuotojus, oužsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad vakarykščių rinkimų negalima vadinti demokratiniais, ir jei jėgos naudojimas tęsis, teks grįžti prie sankcijų klausimo, nors, pasak L. Linkevičiaus, sankcijų kalba su kaimynais kalbėti nesinori.

Patvirtinta 13 naujų koronaviruso atvejų. 9 iš jų – Kauno, 4 – Vilniaus apskrityje. Įvežtinių atvejų perpraėjusią parą neregistruota. 4 asmenų užsikrėtimo aplinkybės dar nėra aiškios.

Premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad augantis COVID-19 ligos atvejų skaičius šalyje kelia nerimą, tačiau pabrėžia, kad valdant galimą antrąją viruso bangą tikrai neplanuojama imtis stabdyti visos ekonomikos arba atskirų sektorių.

Poilsiautojų maudynes Klaipėdoje antrą diena trikdo vakar uoste pasirodę teršalai. Pasak poilsiautojų, dyzelinio kvapą turinti medžiaga pasklido nuo Smiltynės iki pat Girulių. Teršalai renkami iki šiol ir dar neaišku – kas teršėjas ir kokia medžiaga pasklido uoste ir jūroje.

Profesorė Raminta Lampsatytė pristato jaunimui skirtą knygą apie tarpukario primadoną Marijoną Rakauskaitę. Knyga išleista anglų ir lietuvių kalbomis, autorė teigia, kad viskas joje tikra – ir meilės istorijos, ir primadonos svajonės.

Sportas. Šiandien Niono mieste Šveicarijoje ištraukti pirmojo UEFA Europos lygos atrankos etapo burtai, po kurių paaiškėjo trijų Lietuvos futbolo klubų varžovai tarptautinėje arenoje.

Savaitgalį Smalininkų kartodrome įvyko trečiasis ir ketvirtasis „Super Moto“ čempionato etapas.

Sekmadienį Vilniuje baigėsi tris dienas vykęs atvirasis Lietuvos golfo čempionatas.

Orai.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau