Homo cultus. Žmogus ir miestas. Atraskime miesto erdves su gatvės teatru

Homo cultus. Žmogus ir miestas. Atraskime miesto erdves su gatvės teatru

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Šioje „Žmogus ir miestas“ laidoje tęsiame pokalbį apie gatvės menus, nemaža dalimi - apie gatvės teatrą. Kūrybinės veiklos viešosiose erdvėse atskleidžia miesto erdvių potencialą ir padrąsina gyventojus įsitraukti į aktyvesnį savo miesto pažinimą, kūrimą, paskatina gyventojų tarpusavio sąveiką. Kaip gatvės teatro pasirodymai pakeičia miesto erdves ir mūsų santykį su miesto vietomis, bent trumpam? Kaip galime iš naujo patirti savo miestą per gatvės teatro pasirodymus ir prisidėdami prie tų pasirodymų įgyvendinimo? Mūsų laidos viešnios atskleidė, kad vietų gatvės teatro pasirodymams paieška apima ir garso patyrimą, ir dėmesį miesto faktūroms, ir emocinį aspektą.

Savo įžvalgomis dalijasi gatvės teatro festivalio „SPOT” organizatorės: miesto festivalių organizatorė Judita Strumilaitė ir „Menų spaustuvės” vadybininkė, edukacijos projektų ir menų rezidencijų kuratorė Ineta Pliekaitytė. Gatvės teatro SPOT renginių dokumentaciją ir paskaitas galite atrasti „Menų spaustuvės” puslapyje: http://www.menuspaustuve.lt/

Laidos vedėja - VGTU Kūrybinių industrijų fakulteto docentė, miesto antropologė Jekaterina Lavrinec.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Išlavintas, kultūringas, sąmoningas ir analitiškas žmogus – visos šios sąvokos telpa į laidos “Homo cultus” pavadinimo reikšmę. Laidos centre - žmogus ir miestas, kaip abu veikia vienas kito tapatybę, kaip keisčiasi ir transformuojasi šiais laikais? Laida transliuojama pirmadieniais 15:05 val.

Kiti laidos epizodai

Homo cultus. Žmogus ir miestas

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.