Gimtoji žemė. Nuostoliai kompensuoti, bet pasekmės dar liko

Gimtoji žemė

2020.08.10 06:07

Gimtoji žemė. Nuostoliai kompensuoti, bet pasekmės dar liko

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Praėjusį rudenį, kilus gaisrui Alytuje, buvo užterštos rajono teritorijos, kuriose dirbo ūkininkai. Teko išpilti dešimtis tonų pieno ir likviduoti gyvulius. Nors kompensacijos žemdirbiams išmokėtos, leidimai parduoti pieną atnaujinti, bet pasekmės liko iki šiol. Kokios? Kaip dabar, prasidėjus javapjūtei ir ruošiant pašarus gyvuliams, nusiteikę ūkininkai, kokie naujausi stebėsenos tyrimų rezultatai? Kalba ūkininkai Arūnas Nenortas ir Antanas Baciuška, komentuoja VMVT Alytaus departamento direktorius Romas Černius.

Prieš dešimtmetį Lietuvoje buvo per 100 sraigių augintojų, o dabar likę vos dešimt. Nebankrutavo kantriausi ir sumaniausi. Vieni jų – Julija ir Donatas Adomavičiai iš Zarasų rajono. Ūkininkai dar pradžioje savo naują verslą vadino avantiūra. Tačiau dirba iki šiol. Ved. Arvydas Urba.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pasakojimai apie gyvenimą ir darbus kaime. Agrarinio sektoriaus aktualijos ir naujovės, kaimo bendruomenių veikla, ne žemės ūkio verslo kaime ypatumai, naudingi patarimai augalų mėgėjams, gamtininko komentarai, užsienio šalių ūkininkų istorijos. Laida ne tik kaimo, bet ir miesto žmonėms. Laida transliuojama darbo dienomis 06.05 val.

Kiti laidos epizodai

Gimtoji žemė

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.